Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це він сказав на засіданні Ради Безпеки, скликаному Росією для «засудження» військової допомоги Україні.
Він назвав заяви Росії про те, що «війна затягується через надання допомоги Україні, а не через її власну агресію», нещирими й цинічними.
Вуд нагадав, що понад 140 країн Генеральної Асамблеї ООНнеодноразово засуджували російську агресію проти України й закликали Москву до негайного виведення військ з окупованих територій.
«Це не відповідає твердженням Москви про те, що вона бореться з «Заходом», – заначив дипломат. – Це не відповідає уявленням Москви про те, що вона нібито є жертвою, у той час як вона намагається жорстоко підпорядкувати собі іншу державу ООН».
Росія відвертає увагу Радбезу «за російським сценарієм, який ми всі знаємо», додав Вуд. Москва здійснювала закупівлю іранських безпілотників з порушенням резолюції Радбезу, а також порушує численні документи щодо поставок зброї з КНДР.
З грудня минулого року російські війська майже десять разів використовували балістичні ракети КНДР для завдання ударів по Україні, наголосив дипломат.
З вересня минулого року Росія закупила у КНДР понад 11 тис. транспортних контейнерів з боєприпасами й супутніми матеріалами в порушення ембарго ООН, пояснив Вуд.
У квітні група експертів комітету Радбезу з контролю за дотриманням санкцій оглянула уламки ракети, випущеної по Харкову, й визначила, що вони належали балістичній ракети КНДР 11-ї серії Hwasong, нагадав Вуд.
«Усі ми знаємо, що експорт таких ракет є порушенням ембарго ООН на постачання зброї з КНДР», – підкресли він.
Коли група експертів комітету повідомила про ці порушення, Росія наклала вето на продовження її мандата, зауважив дипломат.
Він наголосив, що Сполучені Штати запровадили у травні санкції проти Росії за застосування хімічної зброї проти України, зокрема хлорпікрину, і охарактеризував дії РФ як «кричуще порушення Конвенції про заборону хімічної зброї».
США також стурбовані повідомленнями про те, що Росія прагне закупити балістичні ракети в Ірану, додав Вуд.
«Ми також глибоко стурбовані масштабною підтримкою, яку Китай надає Росії у відновленні її оборонно-промислової бази, – зазначив він. – Переважна більшість верстатів і мікроелектроніки, які російські військові отримують з-за кордону, надходять з Китаю».
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок Росія вкотре скликала засідання Ради Безпеки ООН для спроб «засудити» надання допомоги Україні.
Група експертів ООН Комітету з питань санкцій проти Північної Кореї, яка здійснювала моніторинг дотримання санкційного режиму щодо цієї країни і продовження роботи якої в Раді безпеки ООН ветувала Росія, 30 квітня припинила роботу після закінчення мандату.