Про це заступниця міністра закордонних справ Ірина Боровець, яка представляла Україну на Комітеті міністрів Ради Європи, розповіла в коментарі Укрінформу.
«Ми знаємо про цю позицію Угорщини, вона її неодноразово повторювала, про те, що вона підтримує будь-які мирні ініціативи. А ми з вами розуміємо, що для нас це неприпустимі домовленості. У нас є одна мирна ініціатива – це Українська формула миру, над якою ми зараз з партнерами працюємо, і в тому числі організовуємо разом Глобальний саміт миру в Швейцарії», - наголосила Боровець.
Саме тому Комітет Міністрів Ради Європи змінив формат декларації, але суть цього документу залишилась та ж сама.
«Там збережено всі найважливіші пункти, просто форма його ухвалення була інакшою», - сказала вона.
«Декларація головування Ліхтеншейну містить той самий текст, і він доволі потужний. Дуже багато місця приділено Україні. Всім пріоритетам - від Реєстру збитків - як першого кроку - і захоплюючи весь компенсаційний механізм, який ще треба буде встановити. Вона охоплює також питання українських дітей, в тому числі депортованих, та роботу над створенням Спеціального трибуналу», - деталізувала заступниця міністра.
Як повідомляв Укрінформ, заступниця міністра закордонних справ України Ірина Боровець і президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Теодорос Русопулос обговорили створення всеохоплюючого компенсаційного механізму для постраждалих від російської агресії.
Фото надані Постійним представництвом України в РЄ