«Освіторія.Медіа» заснувало премію для проєктів, що підтримують освіту під час війни
«Освіторія.Медіа» заснувало премію для проєктів, що підтримують освіту під час війни

«Освіторія.Медіа» заснувало премію для проєктів, що підтримують освіту під час війни

Відзнака має п'ять номінацій: «edTech прорив», «Освіта задля добробуту», «Ідентичність+», «Build back better», «Спеціальна відзнака за освітню життєстійкість».

Про заснування «Освіторія.Медіа award 2024» і її номінантів повідомила громадська спілка «Освіторія» пресрелізом. Мета премії — зробити відомими широкій громадськості проєкти, які роблять суттєвий внесок у розвиток освіти під час повномасштабної війни.

Номіновані ініціативи — некомерційні або такі, що мають безоплатну версію. Кандидатів номінувала команда «Освіторії». Переможця кожної категорії обиратиме журі. Вони оцінюватимуть вплив на аудиторію, комплексність рішення, стійкість та тривалість кожного проєкту.

Цьогоріч у склад журі увійшли очільниця «Освіторії» та засновниця Новопечерської школи Зоя Литвин, керівниця Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2020 Василь Дяків, керівник студії онлайн-освіти edEra Ілля Філіпов, засновник руху EdCamp Ukraine Олександр Елькін.

Категорії та номінанти премії «Освіторія.Медіа award 2024»:

  • edTech прорив: платформа Elai.io, ініціатива Better time stories, чатбот «Вступ Helper», проєкт «Укрліт», платформа Cases, платформа Kazka Fun, онлайн-школа School To Go.
  • Освіта задля добробуту: «Освітній суп» (ГО «Навчай для України»), телефонна лінія психологічної підтримки для дітей та батьків (БО «Голоси дітей»), проєкт «Поруч», Science Kids (ГО Inscience), онлайн-коучинг для родин, що виховують дітей зі складними порушеннями розвитку (ГО «Бачити серцем»), «Місце сили» (БФ «Клуб Добродіїв»), уроки про офлайн та онлайн безпеку дітей в часи війни (ГО «Стоп Секстинг»).
  • Ідентичність+: «Шрифтова абетка української ідентичності» (ініціатива Projector Foundation), серія мультиків «Нескорені міста» (телеканал «ПлюсПлюс»), «Стріткод» (ГО «Історична Платформа»), платформа «У пошуках ідентичності» (ГО «Культурний Проект»).
  • Build back better: освітні центри «Вулик» (БФ savEd), Kolo Clubs (ГО DOCCU), Львівська школа, створена на 3Д принтері; Лихачівський ліцей у Чернігівській області, Проєкт архітектурної трансформації радянських шкіл (урбан-бюро «Big City Lab»).
  • Спеціальна відзнака за освітню життєстійкість: ініціатива «Учитель іде в ЗСУ», проєкт MentorMe, Біла книга з відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях (БО «Солом'янські котики»), Менторська програма «Покоління перемоги» (ГО GoGlobal), Мультики про мінну безпеку із Псом Патроном, програма UActive (БФ savEd).

У додатковій категорії — «Вибір читачів» — іціатива може перемогти за результатами голосування. Воно триває до 30 травня.

Переможців першої «Освіторія.Медіа award» оголосять у першій половині червня. Їх нагородять на освітньому фестивалі «Вчителі майбутнього 2024» у Львові.

«Освіторія.Медіа award» — показник сили та стійкості освіти в Україні, прокоментувала Катерина Кисельова, головна редакторка «Освіторія.Медіа».

«За понад два роки широкомасштабної війни ми зрозуміли: якісна освіта в незалежній та вільній Україні це беззаперечна цінність, що консолідує суспільство. Саме тому ми започаткували нагороду, щоб відзначити ініціативи, які підсилюють не лише сталість, а й розвиток української освіти. Кожен із цих проєктів це освітня цеглинка нашого спільного фундаменту», — сказала вона.

«Детектор медіа» також писав, що проєкт документального фільму Катерини Горностай і «Освіторії» про освіту під час війни отримав 30 тисяч євро на міжнародному фестивалі документального кіно CPH:DOX у Копенгагені. 

Ще «ДМ» з'ясував, як громадські активісти допомагають освітній сфері під час війни і які шість основних викликів стоять перед освітою в Україні.

Титульне зображення: osvitoria.media

Читайте також
Проєкт документального фільму Катерини Горностай і «Освіторії» отримав 30 тисяч євро
Вчительська премія повертається: Global Teacher Prize Ukraine 2024 почала приймати анкети
Волонтерству присвятили нову програму підвищення кваліфікації вчителів
Amnesty International задокументувала злочини проти українських дітей та освіти на окупованих територіях
Спільна справа: яка роль громадських організацій у реформі освіти
Міносвіти оголосило першу хвилю реєстрації громадських організацій на Платформі відновлення освіти
На кого вчитись після школи? В Україні розробили гайд, який допоможе молодим людям обрати професію
Війна та освіта. Як рік повномасштабного вторгнення вплинув на українські школи
Анна Сидорук, «Освіторія»: «Нам треба створювати таку освіту, щоб українці хотіли повертатись»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
війна Освіта
Джерело матеріала
loader
loader