Допрацьовують останні контракти: Китаю вже не цікава новітня зброя РФ, — FT
Допрацьовують останні контракти: Китаю вже не цікава новітня зброя РФ, — FT

Допрацьовують останні контракти: Китаю вже не цікава новітня зброя РФ, — FT

За словами журналістів, на тлі війни в Україні Індія з її 34-відсотковою часткою російського збройового експорту теж згортає співпрацю з РФ. Нові контракти не передбачаються.

Китай, який вважається другим найбільшим покупцем російської зброї, втрачає інтерес до сучасних розробок ВПК РФ. Про це пише Financial Times.

Автори публікації посилаються на джерела, близькі до Міноборони РФ. Повідомляється, що причина в тому, що у Китаю є свої досягнення в частині військових технологій. Пекін зацікавлений у деяких авіаційних системах РФ, які є в останньому поколінні винищувачів. До всього іншого, КНР продовжує закуповувати двигуни радянських моделей, оскільки власне виробництво поки що не задовольняє потреби.

За словами джерел журналістів, в авіаційній сфері виконуються останні контракти: через кілька років Китаю не будуть цікаві російські авіаційні розробки. Якщо порівнювати поточне становище з колишніми роками, то зараз все навпаки. Тепер уже російська армія більше цікавиться новітніми китайськими технологіями.

За інформацією Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), минулого року на частку Китаю в російському експорті озброєнь припадав 21%. КНР була другим після Індії ринком для озброєнь із РФ. Але й Індія — з її 34-відсотковою часткою російського збройового експорту — згортає співпрацю з Кремлем, і нові контракти не передбачаються.

Загалом за час повномасштабного вторгнення в Україну експорт озброєнь із РФ знизився на 53%. За підсумками 2023 року Росія вперше за час спостережень опинилася на третій сходинці у списку найбільших експортерів зброї, пропустивши вперед Францію, повідомили в SPIRI.

Функція РФ для Китаю змінюється. Під час можливої війни в Тайвані Китай розглядає РФ як постачальника енергоносіїв і продуктів, адже США можуть влаштувати морську блокаду, зазначила представник Центру нової американської безпеки Андреа Кендалл-Тейлор.

На її думку, за такого розвитку подій РФ займе ту саму позицію, яку зараз займає Пекін щодо України.

Водночас за словами журналістів, РФ може передавати Китаю технології для системи раннього попередження про балістичні ракети. Так КНР може отримати перевагу в гіпотетичному конфлікті зі Сполученими Штатами.

Нагадаємо, щоКитай поки що не постачає зброю Росії, але підтримка російського ВПК тривожить держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Також повідомлялося, що Китай створивперший у світі корабель-носій дронів.

Теги за темою
Росія Зброя
Джерело матеріала
loader