29 квітня 2022 року російська ФСБ викрала Данилович з автобусної зупинки в Коктебелі, поблизу міста Феодосія в Криму.
Вісім місяців по тому вона була засуджена Росією до семи років позбавлення волі та штрафу в розмірі 50 000 рублів (близько 500 євро) за сфальшованими звинуваченнями у «виготовленні, перевезенні або незаконному зберіганні вибухових речовин».
21 березня 2023 року Ірина Данилович втратила свідомість під час перевезення до окупаційного «Феодосійського міського суду». Наступного дня вона оголосила сухе голодування. Причиною такого рішення стала відсутність лікування та медичної допомоги в СІЗО міста Сімферополя.
6 квітня громадянська журналістка припинила голодування. Їй дозволили зустрітися з адвокатом і пообіцяли надати лікування. Однак не виконали обіцянки.
15 червня 2023 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) взяв до розгляду звернення щодо незаконного затримання Ірини Данилович.
Українські правозахисні організації висунули вимогу до російської влади звільнити Ірину Данилович, а Україну закликали внести активістку до списку на обмін та перешкоджати її етапуванню до Росії.
Читайте також:
- Міжнародний ПЕН виступив з вимогою звільнити ув’язнену окупантами громадянську журналістку Данилович
- Російська тюремна система повільно вбиває журналістку Ірину Данилович, позбавлену медичної допомоги, — заява «Репортерів без кордонів»
- Верховна Рада закликала міжнародну спільноту допомогти звільнити ув’язнених Росією українських журналістів
Фото: RSF
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.