США не дали Дерипасці отримати $1,5 млрд: що планував путінський мільярдер
США не дали Дерипасці отримати $1,5 млрд: що планував путінський мільярдер

США не дали Дерипасці отримати $1,5 млрд: що планував путінський мільярдер

США наполягли на розірванні угода між Raiffeisen Bank International (RBI) та однією з найбільших європейських будівельних компаній Strabag, пов'язаною з російським олігархом Олегом Дерипаскою. Вашингтон досяг цього, щоб не дати підсанкційному мільярдеру отримати доступ до заморожених $1,5 млрд.

Про схему, яку планував використати Дерипаска, повідомило Міністерство фінансів США. Спільно з власником російської консалтингової фірми "Титул" Дмитром Бєлоглазовим мільярдер запланував операцію з продажу заморожених акцій у європейській компанії.

У рамках його плану "Титул" створив дочірню компанію "Іліадіс", яка на початку 2024 року придбала російську інвестиційну холдингову компанію Rasperia. Їй належать заморожені акції Дерипаски.

Надалі Rasperia мала виступити стороною угоди про придбання RDI великого пакету акцій Strabag на $1,5 млрд. Після цього США ввели санкції щодо Rasperia, "Титул", "Іліадіс" та Белоглазова за роботу в секторі фінансових послуг економіки РФ та допомогу підсанкційному. олігарху ухилятися від обмежень.

Сам Дерипаска заперечує будь-які зв'язки зі Strabag, називаючи західні санкції проти нього помилковими, але деякі американські чиновники підозрюють, що він може отримати вигоду від продажу.

Раніше в RBI заявили про намір вийти з Росії, але натомість у квітні банк розмістив понад тисячу оголошень про вакансії в цій країні, що говорить про наміри фінансової групи розширювати свою діяльність. Повільність компанії призвела до того, що американський регулятор виконання санкцій OFAC почав перевірку російського бізнесу банку. У зв'язку з цим Raiffeisen Bank вже більше року перебуває під пильною увагою.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, наприкінці 2024 року Raiffeisen Bank International почне суттєве скорочення свого бізнесу в Росії. Відповідний розпорядження банківська група отримала від Європейського центрального банку.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader