Гормони – це хімічні посланці, які мають глибокий вплив на ваше фізичне, психічне та емоційне здоров'я. Ендокринні залози виробляють гормони, які необхідні для різних процесів в організмі.
Однак сучасний спосіб життя і швидкоплинний світ призвели до того, що більшість людей страждають від гормонального дисбалансу. Ми зібрали для вас кілька ефективних способів, які допоможуть вам підтримувати гормональний баланс.
Практикуйте техніки зниження стресу, такі як медитація та йога
Кортизол допомагає організму справлятися зі стресом у довгостроковій перспективі, тоді як адреналін забезпечує заряд енергії для реагування на безпосередню небезпеку.
Однак хронічний стрес підвищує рівень обох цих гормонів, а це може призвести до таких захворювань, як ожиріння, високий кров'яний тиск, тривожність. Участь у заходах зі зняття стресу, до прикладу, йога та медитація, є перевіреним способом тримати ці гормони під контролем.
Важливо споживати достатню кількість білків під час кожного прийому їжі
Білки впливають на виділення гормонів, які регулюють споживання їжі. Кілька досліджень показують, що достатнє споживання білка знижує рівень гормонів голоду, одночасно стимулюючи вироблення гормонів, які допомагають відчувати ситість.
Отже, споживання продуктів з високим вмістом білка під час кожного прийому їжі є важливим для збалансування цих гормонів. Для цього експерти рекомендують споживати щонайменше 20-30 грамів білка під час кожного прийому їжі.
Регулярні фізичні вправи допомагають контролювати рівень інсуліну
Інсулін дозволяє клітинам поглинати цукор з крові та використовувати його для отримання енергії. Однак навіть незначне підвищення рівня інсуліну понад норму може спричинити серцеві захворювання, діабет і рак.
Дослідження показують, що регулярна фізична активність може допомогти підвищити чутливість до інсуліну та знизити його рівень. Ходьба, біг, пробіжки або поєднання силових та аеробних вправ є корисними.
Здоровий режим сну має сильний вплив на гормональну регуляцію
Якість сну має сильний вплив на рівень гормонів. Дослідження показують, що поганий режим сну має сильний вплив на такі гормони, як інсулін, кортизол, лептин і грелін.
Це може призвести до підвищеного стресу, нездорових харчових звичок і потягів до шкідливої їжі тощо. Щоб збалансувати гормональний фон, важливо спати щонайменше 7-8 годин щоночі.
Раніше OBOZ.UA пояснював, як покращити травлення.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.