Ярослав Юрчишин звернувся до правоохоронних органів щодо спроб тиску на журналіста «УП» Михайла Ткача
Ярослав Юрчишин звернувся до правоохоронних органів щодо спроб тиску на журналіста «УП» Михайла Ткача

Ярослав Юрчишин звернувся до правоохоронних органів щодо спроб тиску на журналіста «УП» Михайла Ткача

Голова Комітету ВР з питань свободи слова вважає, що дії невідоммих стосовно журналістів "Української правди" мають ознаки кримінального правопорушення, передбачені ч. 2 статті 171 Кримінального кодексу (вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю).

Голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці звернення до правоохоронних органів щодо спроб тиску на журналіста-розслідувача "Української правди" Михайла Ткача.

"Офіційно звертаюся до Національної поліції України та Офісу Генерального прокурора розслідувати інцидент та направляю відповідні заяви", - написав Юрчишин. 

Голова парлмаентського комітету нагадав суть інцидента та обставини, які йому передували:

"Керівник журналістських розслідувань "Української правди" Михайло Ткач підготував матеріал "Непридатні" про групу молодиків, які регулярно відпочивають деінде по світу. Вони якимось чином виїжджають з України, адже зняті з військового обліку. Один із фігурантів — Олександр Слобоженко. Редакція УП виступила з заявою про те, що останніми днями на Михайла намагаються тиснути. Хтось пробував потрапити в його "Монобанк", також невідомі люди нібито від Слобоженка пропонують «укласти мирову» за грошову винагороду.  

13 травня на електронні пошти співробітників УП надіслали однакові повідомлення з погрозами. При чому, не лише на редакційні, а й на особисті електронні адреси журналістів УП".  

Ярослав Юрчишин зазначив, що такі дії мають ознаки кримінального правопорушення, передбачені частиною другою статті 171 Кримінального кодексу (вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю).  

Фото: фейсбук-сторінка Ярослава Юрчишина

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader