Про це Укрінформу повідомили у Федеральному міністерстві європейських та закордонних справ Республіки Австрія.
"Австрія підтримує план з надання Україні доходів від інвестування коштів російського Центрального банку", - прокоментували у зовнішньополітичному відомстві позицію Австрії щодо цього питання.
У міністерстві роз’яснили, що положення про використання непередбачених прибутків (windfall profit), яке зараз розробляється в рамках ЄС, стосується використання доходів від інвестування знерухомлених активів російського центрального банку, а не конфіскації цих активів. "Йдеться не про конфіскацію коштів Центрального банку, а про використання доходу, отриманого від інвестування", - зазначили у МЗС.
Водночас у відомстві зазначили, що Австрія й надалі не перешкоджатиме прийняттю Євросоюзом рішень щодо постачання та фінансування зброї та боєприпасів Україні.
Як повідомляв Укрінформ, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну демократичні країни світу заблокували російські фінансові активи, що перевищують суму у 300 млрд євро. За деякими оцінками, більшість з цих активів перебувають у фінансових установах на території країн Європейського Союзу, зокрема в Бельгії.
За відкритою інформацією, на балансі Euroclear нині перебувають 192 млрд євро активів російського Центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.
Канцлер ФРН Німеччина Олаф Шольц заявив 6 травня, що в Європі існує консенсус щодо використання надприбутків від заморожених російських активів. За словами канцлера, країни-члени ЄС "досягли згоди, яка зараз знаходиться на стадії завершення, про те, що ми також хочемо використати близько 90% цих коштів на оборонні цілі України".
Постійні представники ЄС у середу, 8 травня, погодили в принципі заходи щодо використання прибутків від заморожених російських активів на підтримку відновлення України та її військового захисту від агресії РФ.