Про це повідомила заступниця начальника Департаменту комунікацій Нацполіції Юлію Гірдвіліс в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.
У поліції повідомили, що у ці дні буде посилений варіант несення служби поблизу кладовищ – понад 12 тисяч забезпечуватимуть правопорядок. Очікують, що у регіонах такі поминальні заходи пройдуть на понад 9 000 кладовищ.
Наряди поліції будуть нести службу саме поблизу кладовищ. І звичайно, що у разі виявлення підозрілих осіб чи звернення громадян, які вказують на таких осіб, будуть негайно реагувати. Можуть вибірково перевіряти людей. І основна задача – уникнути будь-яких правопорушень чи провокацій,
– заявила Гірдвіліс.
Речниця зазначила, що відвідувати у ці дні кладовища або ні – це вибір кожного. Але українці мають розуміти, що кладовище – це відкрита місцевість. Тобто, це підвищений ризик, натоміть укриттів, на жаль, поряд там немає.
Де відвідування кладовищ заборонене
У поліції закликали українців бути обережними на кладовищах, обмежити час перебування, а також пам'ятати, що є регіони в яких діє заборона на відвідування кладовищ, зокрема це:
- Житомирська,
- Донецька,
- Херсонська
- Харківська області.
Усі інші кладовища в регіонах, наприклад на Чернігівщині, визначена конкретна кількість тих місць, куди люди можуть прийти і де може бути безпечно.
Чому обмежено перебування на кладовищах
Речниця пояснила, що передусім це пов'язано з мінною небезпекою, адже ще не всі роботи із розмінувань завершені на деокупованих територіях.
"Окрім того, звертаємося до громадян, які проживають у прифронтових регіонах. Щоб вони уникали в ці дні відвідування кладовищ, що безпосередньо пов'язано з безпекою. Закликаємо також не ігнорувати сигналів повітряної тривоги, однозначно прямувати з місць скупчення людей", – додала Гірдвіліс.