"У бойовій готовності": Путін під час параду 9 травня пригрозив ядерним ударом
"У бойовій готовності": Путін під час параду 9 травня пригрозив ядерним ударом

"У бойовій готовності": Путін під час параду 9 травня пригрозив ядерним ударом

Росія після того, як пригрозила світу ядерним ударом та оголосила про військові ядерні навчання, продемонструвала у Москві ракетні стратегічні комплекси "Ярс". Очільник Кремля Володимир Путін наголосив, що у них все готово, щоб не сталось "ядерного зіткнення".

Під час параду у Москві 9 травня центром російської столиці проїхали ракетні установки (РК) "Ярс", які можуть запустити ядерну боєголовку на відстань до 12 тис. км. При цьому у виступі президента РФ Володимира Путіна знов пролунали погрози ядерним ударом. Про те, що заявив очільник Кремля під час параду 9 травня, розповіли у Telegram-каналі росЗМІ "РИА Новости".

Путін пояснив своє бачення Другої світової війни, історію якої, на його думку, спотворюють на Заході. Він вважає, що закордонними політиками керує "реваншизм", "нацизм", "колоніалізм", "брехня". Після цього наголосив, що Росія зупинить будь-яку країну, яка спробує її перевершити. В підсумку росіянин запевнив, що ЗС РФ напоготові, щоб завдати ядерного удару по противнику, щоб не допустити "глобальної війни".

Парад 9 травня - ядерна погроза Володимира Путіна
Фото: Скриншот

Тим часом на параді 9 травня Червоною площею пройшли дві ракетні установки "Ярс", які здатні запустити ядерну боєголовку, свідчать кадри росЗМІ. Поки вони рухались, коментатор заявив, що це "грізна сила ядерного стримування", яка здатна дістати до будь-якої точки на земній кулі.

Парад 9 травня - як вигладала РК Ярс на Червоній площі
Фото: РИА Новости
Парад 9 травня - дві устаровки Ярс у Москві
Фото: РИА Новости

"Ярс" — стратегічний ракетний комплекс, який може запустити ядерну боєголовку на відстань до 12 тис. км. Потужність ядерного заряду — близько 300-500 кт. Фізичні розміри — довжина 22 м, діаметр — майже 2 м, вага на старті — 46 тонн. Швидкість руху — до 14 Махів, раніше писав Фокус. Протягом більш як двох років війни Кремль кілька разів здійснював випробувальні пуски. Наприклад, у листопаді 2023 року відбулись невдалі випробування, повідомили росЗМІ. У березні 2024 року Міноборони РФ заявило, що провело пуск з космодрому "Плесецк" і все пройшло успішно.

Тим часом на парад 9 травня Москва зуміла запросити лише шістьох політичних лідерів. Серед них — очільник Гвінея-Бісао та Лаоса, а також президенти Білорусі та Казахстану.

Нагадуємо, у РФ оголосили про проведення ядерних військових навчань незабаром після того, як Велика Британія дозволила Україні бити британською зброєю по території Росії. З'явилась також чергова заява віцеголови Радбезу РФ Дмитра Медведєва: він озвучив оновлений список країн, по яких можуть вдарити ядерною бомбою.

Теги за темою
Росія Володимир Путін Москва
Джерело матеріала
loader
loader