Окремі загони з колишніх зеків в Україні ризикують стати міною сповільненої дії для соціуму, — Дикий
Окремі загони з колишніх зеків в Україні ризикують стати міною сповільненої дії для соціуму, — Дикий

Окремі загони з колишніх зеків в Україні ризикують стати міною сповільненої дії для соціуму, — Дикий

Складно уявити до чого призведе важкоозброєний підрозділ із тюремними звичками та ієрархією. Такими людьми треба розбавляти звичайні підрозділи, щоб вони краще соціалізувались, зазначає ветеран АТО.

Прийняття Верховною радою закону, що дозволяє мобілізувати засуджених є справедливим, але водночас закладає міну сповільненої дії, якщо з таких солдатів будуть створювати окремі батальйони чи загони. Це шлях до створення майбутніх озброєних бандитських угруповань. Таку думку в інтерв'ю Фокусу висловив ветеран АТО Євген Дикий.

Він зазначає, що закон дозволяє мобілізувати тільки тих, хто випадково схибив на життєвому шляху і не вчинив серйозного злочину. Але і серед тих, хто свідомо обрав собі кримінал в якості життєвого шляху є патріоти, а їм мобілізуватись заборонено і це не правильно.

"Коли я командував ротою в "Айдарі" ми не питали людей, які до нас приїздили, хто вони й звідки, — зазначає Дикий. — Ми бачили, що людина готова брати до рук зброєю і валити орків. Коли "Айдар" легалізували в якості підрозділу ЗСУ, то виявилось, що з росіянами боролись в його складі в тому числі й люди з непогашеними судимостями. Причому ніхто про зарплату чи компенсації взагалі нічого не питав".

Ветеран АТО каже, що тільки війна реально може показати хто чого вартий, хто стане зразковим солдатом, хто стане героєм, а хто створить проблеми своєму командиру. Тому Дикий вважає хибною думкою деяких командирів, які не хочуть командувати зеками, а насправді вони мало чим відрізняються від "не зеків".

"Але треба розуміти, що зеки не врятують фронт, бо у нас, на відміну від РФ, їх не так вже й багато, — акцентує військовий. — Я думаю, що вдасться зібрати пару бригад із засуджених, хоча і це теж не погано в ситуації, коли у нас не вистачає людей".

Що стосується заборони мобілізувати вбивць, то одна справа, коли людина вбила свідомо декілька осіб, а інша, коли сталась побутова ситуація чи перевищення самооборони, зазначає Дикий. В Україні, за його словами, багато саме таких випадків.

"Але головне, що мені не сподобалось в законі — сегрегація на звичайні та зеківські загони. Тобто із засуджених хочуть створювати саме окремі угруповання, а це вкрай небезпечно, — каже Дикий. — Складно уявити до чого призведе важкоозброєний підрозділ із зеківськими звичками та зеківською ієрархією. Навпаки, такими людьми треба розбавляти звичайні підрозділи, щоб вони краще соціалізувались".

Дикий сподівається, що такий план з окремих зеківських бригад лише чиясь депутатська вільна трактовка. Це має чітко та окремо врегульовано депутатами, вважає ветеран АТО.

Нагадаємо, Фокус писав 30 квітня, що стало відомо, кому дозволили вручати повістки в травні.

Крім того, Фокус 7 травня повідомив, що Кабмін подовжив на місяць строки дії чинних відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним громадянам.

Теги за темою
Збройні сили України Верховна Рада
Джерело матеріала
loader