В Україні викрили розтрату з Держрезерву на 8 млн грн: у справі замішаний ексглава хлібокомбінату
В Україні викрили розтрату з Держрезерву на 8 млн грн: у справі замішаний ексглава хлібокомбінату

В Україні викрили розтрату з Держрезерву на 8 млн грн: у справі замішаний ексглава хлібокомбінату

В Україні викрили розтрату 8,3 млн грн із Державного резерву України на постачання кукурудзи. Про підозру повідомили колишнього директора ДП "Чортківський комбінат хлібопродуктів" ЧКХ) та ще двох учасників схеми.

Слідство встановило, що організатором був саме експосадовець. Про це повідомили Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Зазначається, що в жовтні 2018 року директор Чортківського хлібокомбінату організував підробку накладних з постачання держпідприємству 2400 тонн зерна кукурудзи. На підставі цього хлібокомбінат заплатив 8,3 млн грн за частину продукції.

"Втім, жодної тонни зерна він так і не отримав", – зазначили в НАБУ. У такий спосіб учасники схеми заволоділи коштами Держрезерєва.

Про підозру повідомили всіх трьох учасників схеми. Це:

  • колишній директор ЧКХ;
  • начальник дільниці хлібокомбінату;
  • голова фермерського господарства.

Чортківський хлібокомбінат знаходиться у Тернопільській області. Держпідприємство належить Держрезерву України, воно спеціалізується на прийомі, зберіганні та переробці зерна на борошно. Структурно комбінат складається із чотирьох ділянок. У самому Чорткові знаходиться 3-я ділянка ЧКХ, зерновий склад.

До речі, це вже не перша схема розкрадань із Держрезерву, розкрита вже під час повномасштабного вторгнення. Наприклад, 2022 року стало відомо, що з Держрезерву продали 18 тис. тонн дизельного палива за заниженою ціною. В результаті держава недорахувалася 205 млн грн.

Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні у 2023 році ухвалили рішення створити мобілізаційний та матеріальний держрезерви для забезпечення країни першочерговими речами. Ці резерви будуть чітко розмежовані, а система керування ними кардинально зміниться в порівнянні з тією, яку Україна отримала "у спадок" від СРСР.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader