
Як з інкубатора: чому у СРСР люди одягались у скромне вбрання
Виділятись тоді було неприйнятно і навіть небезпечно
У Радянському Союзі мода була дуже дивною як для сучасної людини, бо всі носили майже однакові речі, до того ж вони були неяскравих кольорів. Найпопулярнішими аксесуарами тоді були хустки, які носили майже всі жінки.
Це був чи не єдиний спосіб додати фарб образу. У Радянському Союзі не просто так не було гарного одягу, так робили спеціально, щоб всі виглядали як "з одного інкубатору", повідомляє портал "Фільтр".
Як одягались люди у СРСР і чому
Скромні вбрання, тьмяні кольори та відсутність широкого асортименту ― ось як можна схарактеризувати моду часів Радянського Союзу. Тоді всі одягались "як з інкубатора".
Комуністична партія забороняла людям виділятись. Це було неприйнятно. У суспільстві людей засуджували за намагання бути не як усі, а влада і зовсім могла покарати. Тому громадяни у СРСР одягались та поводили себе максимально непримітно.
Чоловіки зазвичай носили пролетарський кашкет, піджак, звичайну сорочку і штани зі стрілками. Мало у кого було більш як два наряди.
Навіть звичайний одяг треба було ще придбати, тому нерідко в одному і тому ж ходили роками. Інколи його перешивали, щоб віддати іншому члену родини.
Жінки теж одягались не більш різноманітно. Звичайний наряд ― темна спідниця нижче коліна та світла блуза без декольте.
Спідня білизна у СРСР була негарною. Ніяких різнокольорових сіточок та мережив знайти не можна було. Деяким щасливицям вдавалось дістати щось гарне з-за кордону за великі кошти й по блату, але так щастило далеко не усім, бо імпорту в ті часи майже не було.
Колготки та панчохи більшості жінок теж були недоступні. Спочатку їх могли собі дозволити тільки жінки комуністів не на останній посаді. Але і згодом ці вироби були дефіцитними. Тому їх не викидали, а часто зашивали, а коли не можна було носити ― використовували у побуті.
У Радянському Союзі жінки носили комбінації. Довгі сорочки були елементами спідньої білизни. Але носили їх не для краси.

Ворог з початку року скинув на Україну понад 10 000 керованих авіабомб

Польща спостерігає зростання кількості українців, які просять притулок через страх перед мобілізацією

Міноборони ініціює створення екосистеми полігонів для тестування новітніх технологій розмінування

Церковне свято 3 квітня: що не можна робити сьогодні, щоб не збідніти

Дочка Ірини Фаріон заробляє 37 тисяч гривень на місяць і отримала 600 тисяч у подарунках

"Сліпий, хворий - але придатний" - що розповідають у чергах під ТЦК у Києві
