Директорці Альяснсу регіональних мовників Грузії погрожують через її позицію щодо закону про «іноагентів»
Директорці Альяснсу регіональних мовників Грузії погрожують через її позицію щодо закону про «іноагентів»

Директорці Альяснсу регіональних мовників Грузії погрожують через її позицію щодо закону про «іноагентів»

У Тбілісі було скоєно щонайменше чотири напади на активістів та представників опозиції, які виступають проти закону про «іноагентів»
Директорка Альянсу регіональних мовників Грузії Натіа Купрашвілі повідомила, що їй кілька разів дзвонили та погрожували з іноземних номерів через позицію згідно із законом «про іноагентів».
Про це повідомляє NewsGeorgia.
За її словами, перший дзвінок був із підставного українського номера, потім із підставних номерів із Німеччини.
«Вони називали мою адресу і казали, що вже підстерігають мене біля мого дому», - сказала Купрашвілі.
Вона має намір звернутися до МВС із вимогою розпочати розслідування за фактом погроз.
Також у Тбілісі було скоєно щонайменше чотири напади на активістів та представників опозиції, які виступають проти закону про «іноагентів».
Невідомі особи скоїли напад на представника партії «Єдиний національний рух» Дімітрія Чиковані.
Окрім Чиковані об'єктами нападів стали байкер Лаша Гвініанідзе, брат лідера партії «Гірчі – більше свободи», професор Гія Джапарідзе та заступник виконавчого директора Transparency International Georgia Гіоргі Оніані.
Невідомі підстерігали їх у різних точках міста. Усім постраждалим знадобилася медична допомога, оскільки вони отримали травми в області голови.
Нападам передували дзвінки із погрозами.
У МВС Грузії не коментували ці інциденти.
З 7 травня у Тбілісі розпочалася кампанія дзвінків з погрозами із невідомих номерів активістам, які беруть участь в акціях протесту проти закону «про іноагентів». Відомо про десятки таких випадків. У деяких випадках дзвонили родичам активістів.
Член партії «Гірчі» Борис Челе Куруа також повідомляє, що під час дзвінка йому назвали адресу його будинку та пригрозили вбивством. Схожі погрози отримав інший представник «Гірчі» Нікі Мосіашвілі.
Опозиційний телеканал Pirveli стверджує, що телефонні дзвінки активістам організовані через колцентри, які знаходяться під контролем влади.
У «Грузинській мрії» заявили, що не мають жодного відношення до цих інцидентів і припустили, що активісти «самі це організували».
Крім того, у Міністерстві внутрішніх справ Грузії повідомили про затримання шести учасників мітингів проти закону про «іноагентів».
Їх звинуватили у нападі на поліцейського та пошкодженні чужих речей в період з 16 квітня по 1 травня, заявив під час брифінгу голова департаменту поліції Тбілісі МВС Грузії Сулхан Тамазашвілі.

17 квітня парламент Грузії затвердив у першому читанні проєкт закону «Про прозорість іноземного впливу». Напередодні на акції проти законопроєкту біля будівлі парламенту правоохоронці побили демонстрантів і журналістів.

1 травня парламент Грузії ухвалив законопроєкт про «іноагентів» у другому читанні. На вулицях Тбілісі знову почалися сутички між активістами та поліцією. Європарламент 25 квітня закликав не починати переговори з Грузією про членство в ЄС, доки діятиме закон «Про прозорість іноземного впливу».

Новий законопроєкт майже повністю повторює попередній, але формулювання «агент іноземного впливу» змінили на «організація, що проводить інтереси іноземної сили». Він зобовʼязує неурядові компанії та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організація, що проводить інтереси іноземної сили. Аналогічне законодавство про «іноземних агентів» діє в Росії. 

Такі організації та медіа зобов'язані самі звернутися до Національного агентства публічного реєстру із заявою про реєстрацію. Ухилення від реєстрації або неподання фінансової декларації у встановлені терміни тягне за собою штраф у розмірі 25 тисяч ларі.

Читайте також: 

  • ЄСПЛ наказав Грузії виплатити компенсації журналістам, постраждалим під час розгону акції протесту
  • Хакери Anonymous заявили, що атакували грузинські урядові сайти та державні «пропагандистські» ЗМІ

Фото: sova.news

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Грузія
Джерело матеріала
loader
loader