Уже у вересні: Україна може опинитися на межі дефолту, — WSJ
Уже у вересні: Україна може опинитися на межі дефолту, — WSJ

Уже у вересні: Україна може опинитися на межі дефолту, — WSJ

Представники зарубіжних інвестиційних фондів пропонують укласти угоду, в якій Україна відновить виплати відсотків за боргами в обмін на часткове списання заборгованості за облігаціями. Якщо угоду з кредиторами не буде укладено, Україна може оголосити дефолт.

Кредитори вимагатимуть від України відновити виплати за держборгом уперше з початку війни. Про це йдеться в матеріалі Wall Street Journal (WSJ).

За інформацією газети, якщо угоду з кредиторами укласти не вдасться, то Україна може оголосити дефолт після того, як у серпні закінчаться боргові канікули, встановлені компаніями. Йдеться про угоду, яку пропонують зарубіжні інвестфонди — щоб Україна відновила виплату відсотків за боргами в обмін на списання частини заборгованості за облігаціями (вона становить 20 мільярдів доларів).

Повідомляється, що міжнародні кредитори формують комісію і наймають консультантів для переговорів щодо відновлення виплат, які були припинені з початку війни в Україні. Видання пише, що група хоче, щоб Київ уклав угоду, згідно з якою виплати відсотків за кредитами знову відновилися б в обмін на списання значної частини непогашеного боргу.

Водночас влада США та інші західні країни стурбовані вимогами кредиторів. Вони побоюються, що на виплату відсотків підуть гроші, виділені Україні як допомога, зазначає WSJ. Самі ці країни надали Києву кредитні канікули до 2027 року.

Важливо Більше боргів: скільки позичатиме Україна наступного року, відповідно до проєкту держбюджету

Нагадаємо, на початку квітня Фокус писав про те, чи готові кредитори України до списання частини держборгу в 2024 році. Зростання українського держборгу в умовах війни закономірне: країна опинилася у форс-мажорних обставинах через агресію РФ. Яка зараз ситуація з державним боргом, чи триватимуть переговори про списання частини боргу, і який обсяг коштів зможуть пробачити Україні іноземні кредитори.

Крім того, у грудні 2023 року держборг України оновив історичний рекорд. У листопаді 2023 року, за інформацією Міністерства фінансів, сума державного та гарантованого державою боргу збільшилася в гривневому еквіваленті на 164,27 мільярда гривень.

Теги за темою
Економіка
Джерело матеріала
loader