Хворобу Альцгеймера підтвердили у 94%: учені назвали явну ознаку ускладнення
Хворобу Альцгеймера підтвердили у 94%: учені назвали явну ознаку ускладнення

Хворобу Альцгеймера підтвердили у 94%: учені назвали явну ознаку ускладнення

Хвороба, що вражає зір, виявилася частим провісником руйнівного захворювання мозку. Вчені вважають, що її діагностика може допомогти людям заздалегідь підготуватися до його розвитку.

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі The Lancet Neurology, виявило стійкий зв'язок між маловідомим захворюванням очей, задньою кортикальною атрофією (ЗКА), і хворобою Альцгеймера. ЗКА порушує здатність людини читати, писати, оцінювати відстані та розрізняти рухомі й нерухомі об'єкти. І саме цей стан виявився початковою ознакою хвороби Альцгеймера в 10% випадків, пише The Week.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Нещодавнє дослідження проводилося в 36 місцях у 16 країнах, під час якого було проаналізовано дані 1 092 осіб. В учасників, переважно жінок (60%), симптоми захворювання проявилися в середньому у віці 59 років. Результати виявилися показовими: у 94% людей з діагнозом ЗКА зрештою розвинулася хвороба Альцгеймера, а в решти діагностували інші види деменції, включно з хворобою тільця Леві та фронтотемпоральною лобарною дегенерацією.

Важливо Явна ознака розвитку деменції: названо сигнал раннього настання хвороби

Характерною особливістю ЗКА є його передбачувальна здатність щодо деменції, що перевершує навіть втрату пам'яті, яка призводить до діагнозу захворювання тільки в 70% випадків. Незважаючи на відсутність когнітивних порушень, пацієнти повідомили про розвиток помірних проблем із пам'яттю, виконавчими функціями, поведінкою і мовою приблизно через 3,8 року після появи перших симптомів ЗКА.

Маріанна Шапло, одна з авторів дослідження, та її колеги наголосили на важливості раннього виявлення і точної діагностики ЗКА, зазначивши, що розпізнавання цього стану має вирішальне значення для забезпечення належного консультування та догляду за пацієнтами, у яких може розвинутися руйнівна хвороба. Така обізнаність може значно підвищити якість життя людей, які страждають від цього захворювання, що дасть змогу проводити цілеспрямовані та більш продуктивні заходи з пошуку способів його лікування та стримування.

Раніше Фокус писав про те, якчищення зубів допомагає виявити хворобу Альцгеймера. Хвороба Альцгеймера має найрізноманітніші симптоми, одним з яких є зів'янення моторних функцій, які запросто можуть проявлятися в найбуденніших діях.

Також Фокус писав про те, що боротися з хворобою Альцгеймера можна за допомогою їжі. Як показало дослідження, значно поліпшити стан людини з хворобою Альцгеймера, можна, якщо змінити підхід до прийому їжі.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

Теги за темою
Здоров'я дослідження Медицина наука
Джерело матеріала
loader
loader