"Кінець Росії": в ОП розповіли, як можуть закінчитися переговори на умовах Києва
"Кінець Росії": в ОП розповіли, як можуть закінчитися переговори на умовах Києва

"Кінець Росії": в ОП розповіли, як можуть закінчитися переговори на умовах Києва

Лише зброя залишається єдиним "інструментом", який працює з Росією, заявив Михайло Подоляк. Тому, аби переговори стали можливими, спочатку потрібно завдати суттєвих поразок ворогу.

Принципова позиція України полягає у виході на свої кордони 1991 року, а країна-агресор стоїть на тому, що хоче залишити за собою вже окуповані території. Про це в інтерв'ю "24 каналу" розповів радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

За його словами, в обох сторін немає ніяких можливостей домовитись про кордони, які існували станом на 24 лютого 2022 року, до повномасштабного вторгнення.

"Будь-які домовленості на умовах України означатимуть кінець Росії, у тому вигляді, який вона сьогодні має. Так само будь-які домовленості на умовах Росії означатимуть кінець України в тому вигляді, в якому є сьогодні", — вважає радник ОП.

Михайло Подоляк зазначив, що у цьому питання немає компромісу. Натомість, на його думку, існують "інші процеси". Треба усвідомлювати, що Росія розуміє тільки силу, відповідно Україні потрібно більше зброї. "Це єдиний аргумент, який сьогодні працює", — підкреслив він, додавши, що аби взагалі сформувати якісь переговори, спочатку потрібно завдати суттєвих поразок Росії по лінії фронту. Інакше це не працюватиме, вважає радник ОП.

Треба й говорити з партнерами України та країнами, які займають нейтральні позиції, що саме Київ вкладає в розуміння "переговорів", підкреслив він, пояснивши, щоб інші не пропонували "фантастичні" ідеї домовитись з Росією і віддати їй все, чого вона хоче, в обмін на мир. Тому спочатку треба чітко пояснити, що Україна бачить під "переговорними позиціями", як до них треба дійти та як їх зафіксувати в глобальному меморандумі.

Думки Михайла Подоляка щодо переговорів з РФ можна почути з 12:12 по 16:14

"Це буде чітка позиція", — наголосив Михайло Подоляк, підкресливши, що до неї можуть приєднатися інші країни. До того ж невідомо, чи хотітиме Росія справжніх переговорів, а не звичних для Москви, в ультимативному форматі. "Мовляв, ви нам все віддасте, встанете на коліна, ми вас ще трохи повбиваємо, а потім поговоримо й ви підпишете капітуляцію. Хто сказав, що Росія, поки не програє, буде вести якісь інші переговори?", — запитав Подоляк

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна може почати переговори з Росією після саміту у Швейцарії, де мають сформувати коаліцію країн, які поділяють одні й ті самі принципи та підходи.

Як писав Фокус, 23 квітня верхня палата американського Конгресу ухвалила законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на 95,3 млрд доларів. Із зазначеної суми 61 млрд доларів було передбачено для військової допомоги Києву. Наступного дня президент США Джо Байден підписав у прямому ефірі схвалений сенаторами документ, зазначивши, що це рішення зробить світ безпечнішим.

Теги за темою
Росія війна Зброя
Джерело матеріала
loader
loader