США визнали, що Росія застосовує проти ЗСУ хімічну зброю
США визнали, що Росія застосовує проти ЗСУ хімічну зброю

США визнали, що Росія застосовує проти ЗСУ хімічну зброю

У Державному департаменті Сполучених Штатів Америки підтвердили, що російські окупаційні війська застосовували проти Збройних Сил України хімічну зброю.

Йдеться про речовину хлорпікрин, що порушує Конвенцію про заборону використання хімічної зброї.

Через це до нового списку санкцій проти країни-агресора, про який Держдеп оголосив 1 травня, потрапили три російські державні організації, пов'язані з програмами хімічної та біологічної зброї, а також чотири російські компанії, які зробили внесок у такі організації.

У Держдепі Штатів констатують, що Росія застосувала хлорпікрін проти українських військ, а також використала хімічні засоби для придушення заворушень.

"Застосування таких хімічних речовин не є поодиноким випадком і, ймовірно, зумовлене прагненням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій та досягти тактичних переваг на полі бою", – йдеться у повідомленні.

В американському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Москва продовжує ігнорувати свої зобов'язання перед міжнародними нормами, зокрема Конвенцію про хімічну зброю. Там провели паралелі з отруєнням Олексія Навального та Сергія та Юлії Скрипалів нервово-паралітичною речовиною "Новичок".

Так, Держдеп США наклав санкції на Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту міноборони Росії, російський Науково-дослідний інститут прикладної акустики та 48-й Центральний науково-дослідний інститут російськогої Міноборони, які займаються розробкою хімічної зброї.

Під санкції також потрапили чотири компанії, причетні до програми хімічної зброї Росії.

Видання The Telegraph на початку квітня повідомило, що війська РФ систематично задіють проти українських військових сльозогінний газ CS ("Бузок"), здатний викликати паніку, а також іншу хімічну зброю, яку скидають із дронів. Українські захисники мають для захисту протигази, проте не завжди вони є ефективними.

Джерело: OBOZ.UA

Джерело матеріала
loader
loader