Втратила темпи й обманює: МВФ заперечив заяви Кремля про ріст ВВП
Втратила темпи й обманює: МВФ заперечив заяви Кремля про ріст ВВП

Втратила темпи й обманює: МВФ заперечив заяви Кремля про ріст ВВП

Російська влада розповідає населенню про покращення економіки під час російсько-української війни. Натомість західні фахівці говорять, що вклад РФ у світове виробництво упав нижче "дна", досягнутого у 1998 році.

Протягом найближчих п'яти років у Росії сповільниться зростання валового внутрішнього продукту (ВВП). Її вклад у світову економіку не зростатиму, а зменшуватиметься, і цей процес посилився у 2020 році. Тим часом Кремль розповідає населенню про покращення економічної ситуації, хоч насправді позитивних змін немає. Про деталі економічної ситуації у РФ розповіли на порталі The Moscow Times (MT).

Журналісти порталу порівняли дані Міжнародного валютного фонду (МВФ) і дані, оприлюднені федеральним органом РФ "Росстатом". З'ясували, що російська влада обманює, коли звітує про зростання ВВП і доходів населення. У момент, коли Кремль говорить про покращення економічних показників на 2,5 %, МВФ запевняє, що насправді є покращення лише на 1,3%.

Характеристики російської економіки невпинно зменшуватимуть або сповільнюватимуться, свідчать висновки МВФ, наведені на порталі.

  1. Частка у світовому випуску товарів і послуг — у 2023 році РФ виробляла 2,95%, у 2025 буде 2,9%, у 2026 2,85%, у 2027 — 2,8%.
  2. Частка світової економіки у 2028 році складе 2,75%, у 2029 — 2,7. Цей показник — нижче "дна", який був у 1998 році — 2,8%.
  3. Частина глобального ВВП — у 2010 році РФ мала 3,4%, після анексії Криму у 2014 році — 3-3,1%, після 2022 року — менш як 3%.

Водночас журналісти навели дані щодо "зростання" ВВП, про яке заявляє Кремль, і реальні дані, підраховані західними екомістами:

  • "Росстат" заявляє про зростання у 2023 році на 3,6%, у 2024 — на 3,2%, у 2025 — на 2,3%;
  • МВФ говорить про сповільнення у 2025 році — 1,8%, у 2029 — 1,3%.

У статті MT наводиться думка економіста Олександра Сусліна. Економіст пояснив, що Кремль витрачає гроші на зброю та ведення війни. Подібний спосіб дій — це "викинуті гроші".

"Умовні танки, бомби — це те, що одного разу зіграло і зворотного вливання в економіку не дало", — пояснив Суслін журналістам.

Інфографіка, створена MT на основі даних МВФ, підтверджує падіння російської економіки. Частка РФ у світовому випуску товарів та послуг застигла у 2020 році і після того невпинно зменшувалась.

Економіка РФ - показники, підраховані МВФ
Фото: The Moscow Times

Зазначимо, на порталі МВФ можна порівняти ВВП на душу населення РФ та інших країн. Наприклад, у 2023 році за цим показником росіяни перебували нижче Аргентини, Болгарії та Чилі, а все ж вище Казахстану, Туреччини і навіть Китаю. Втім, прогноз показує, що, починаючи з 2024 року, цей показник зростатиме.

Економіка РФ - на якому місці рвень ВВП Росії
Фото: Скриншот

Тим часом у лютому економіст видання BBC пояснив, що відбувається у російській економіці. На його думку, санкції, накладені на РФ, все ж таки діють. Однак не варто очікувати, що суттєве погіршення станеться у 2024 році.

Нагадуємо, у квітня експерти CNN назвали фактори, які нарешті реально вплинули на економічні показники РФ, і це — зовсім не санкції. Інші експерти пояснили, що допомагає Кремлю обходити обмеження, накладені світовим співтовариством.

Теги за темою
Росія війна Економіка Кремль
Джерело матеріала
loader