Трибунал для злочинців РФ не буде схожим на попередні - голова комітету ВР
Трибунал для злочинців РФ не буде схожим на попередні - голова комітету ВР

Трибунал для злочинців РФ не буде схожим на попередні - голова комітету ВР

Трибунал для російських злочинців однозначно не може бути компіляцією Нюрнберзького та Токійського трибуналів, адже матиме свої особливості.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань правової політики, член робочої групи, яка опрацьовує питання створення спец трибуналу, Денис Маслов в інтерв’ю Укрінформу.

«Трибунал для російських злочинців однозначно не може бути компіляцією Нюрнберзького та Токійського трибуналів з декількох причин. По-перше, попередні трибунали створили лише після поразки країни-агресора та затримання її керівництва», - зазначив Маслов.

Політик наголосив, що Україна не може чекати на закінчення війни та повалення путінського режиму для притягнення злочинців до відповідальності, адже «ідея нашого трибуналу полягає в тому, щоб він був створений ще під час агресії Російської Федерації».

Водночас Нюрнберзький і Токійський трибунали були створені до появи Міжнародного кримінального суду, який наразі має юрисдикцію щодо розслідування різних категорій злочинів, зокрема воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноцид.

«Але існує прогалина у юрисдикції стосовно злочину агресії. Ми прагнемо заповнити цей пробіл через створення відповідного трибуналу», - підкреслив Маслов.

Зокрема особливістю трибуналу для притягнення до відповідальності російських злочинців є створення Міжнародного центру із переслідування за злочин агресії проти України.

За його словами, Центр було створено для виконання завдань щодо збору та збереження доказів, які підтверджують дії посадових осіб, військовослужбовців та найманців Російської Федерації у скоєнні агресії проти України.

«Ці докази наразі збираються не лише на території нашої держави, а й у країнах-партнерах, в європейських країнах, Сполучених Штатах Америки та навіть в Росії. Серед них – публічні виступи представників російської влади, геолокації, перехоплення телефонних розмов та розшифровки комунікацій військових підрозділів, які вторглися на територію Української держави, фотографії, дані з соцмереж та свідчення очевидців», - зауважив голова парламентського комітету.

Зазначається, що у подальшому усі ці докази будуть використані для формування проєкту обвинувального акту, який розгляне спеціально призначений прокурор трибуналу.

Своєю чергою прокурор також розгляне усі докази від центру і його міжнародної слідчої групи, оцінить їх, за потреби внесе корективи, а потім відстоюватиме обвинувачення щодо конкретних особистостей: президента РФ Володимира Путіна, міністра оборони РФ Сергія Шойгу, командувачів Збройних сил Російської Федерації, конкретних підрозділів, які надавали і виконували наказ на вторгнення в суверенну Україну, на захоплення адміністративних будівель, на бомбардування міст, на катування та вбивства цивільних.

Народний депутат пояснив, що обвинувачення базуватимуться на доказах та встановлених причинно-наслідкових зв'язках між посадовими обов'язками особи, її діями і наслідками, які наступили, – злочин агресії.

«Важливо зазначити, що відповідальність за злочин агресії нестимуть конкретні особи, а не країна в цілому», - підсумував член робочої групи, яка опрацьовує питання створення спецтрибуналу.

Як повідомляв Укрінформ, варіант створення спеціального трибуналу для російських злочинців у гібридній формі не влаштує Україну.

Теги за темою
Росія Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader