Міністерство фінансів США дозволило здійснювати операції з низкою російських банків, щодо яких діють міжнародні санкції. Американська влада уточнила, що розрахунки дозволені лише у сфері енергетики.
Згідно з ліцензією Управління з контролю за іноземними активами (OFAC), заборона на операції з банками з "чорного списку" буде знята до 1 листопада 2024 року. Захід торкнеться Центробанку РФ і ще 10 фінустанов:
- Зовнішекономбанк (ЗЕБ);
- банк "Відкриття";
- Радкомбанк;
- Ощадбанк;
- ВТБ;
- Альфа Банк;
- Росбанк;
- банк "Зеніт";
- банк "Санкт-Петербург";
- Центробанк РФ.
Також дозволяються транзакції з юридичними особами, якими зазначені банки прямо чи опосередковано володіють 50% і більше.
З російськими банками можна проводити тільки транзакції, пов'язані з енергетикою, у тому числі видобутком, виробництвом, переробкою, зрідженням, газифікацією, регазифікацією, конверсією, збагаченням, виробництвом, транспортуванням або купівлею нафтопродуктів (у тому числі нафти-сирцю, нафти, конденсату, нафти зрідженого природного газу, природного газу), вугілля, деревини або сільськогосподарської продукції, яка використовується у виробництві біопалива або урану. Також ліцензія поширюється на розробку, виробництво, передачу або обмін електроенергії, включаючи ядерні, теплові та відновлювані джерела енергії.
При цьому в OFAC підкреслили, що відкривати рахунки в підсанкційних банках та проводити операції, не пов'язані з енергетикою, як і раніше, заборонено.
Як уже повідомляв OBOZ.UA, західні банки, які продовжили працювати в РФ у 2023 році, сплатили понад 800 млн євро податків – у чотири рази більше, ніж у попередні роки. А Raiffeisen Bank International, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo та OTP оголосили про сукупний прибуток понад 3 млрд євро у 2023 році.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!