Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила президентка Міжнародного комітету Червоного Хреста Мір'яна Сполярич-Еггер під час міжнародної конференції у Відні на тему "Людство на роздоріжжі: Автономні системи озброєнь і виклики регулювання".
"Що стосується МКЧХ, то нам потрібні рамки, які містять чіткі заборони. Заборону автономних систем озброєння, які націлені на людей, і заборону автономних систем озброєння, які є непередбачуваними – автономну зброю, яка автоматично і незалежно від людського контролю обирає цілі, визначає момент і об'єкт атаки", - сказала вона.
За словами Сполярич-Еггер, автономні системи озброєння "сьогодні не діють у просторі беззаконня", адже є Женевські конвенції, які ратифіковані усіма державами. Водночас, вона вказала, що міжнародне гуманітарне право (МГП) не є статичним і постійно розвивається, реагуючи на розвиток нових технологій та способів ведення війни.
Президентка МКЧХ також вказала на проблемне питання "втрати контролю над застосуванням насильства", яке виникає з розвитком повністю автономних систем озброєння.
"Ми більше не можемо забезпечити дотримання МГП, якщо немає людського контролю над застосуванням цієї зброї. І не забувайте, що автономні системи озброєнь можуть обирати ціль і силу удару без втручання людини. І що більш важливо, в правовому контексті ми втрачаємо підзвітність і відповідальність за застосування сили", - заявила вона.
Як повідомляв Укрінформ, 29-30 квітня у Відні проходить перша міжнародна конференція з автономних систем озброєнь, участь у якій беруть понад 900 гостей, серед яких представники 142 країн, міжнародних організацій, промисловості, бізнесу та громадянського суспільства.
Фото: Le Temps/David Wagnières