Україна зможе отримувати кошти на фінансування війни до 2028 року – Reuters
Україна зможе отримувати кошти на фінансування війни до 2028 року – Reuters

Україна зможе отримувати кошти на фінансування війни до 2028 року – Reuters

Проте Україні все ще потрібен середньостроковий план фінансування, аби протистояти натиску росії, повідомляє Reuters.

На думку агенції Reuters, основне місце в плані фінансування має посісти залучення заморожених активів центрального банку москви для виплати компенсації за завдані війною збитки.

Американський пакет допомоги забезпечить Україну зброєю і боєприпасами приблизно до кінця 2025 року. Тому в цей же період в України знову може закінчитися зброя.

"Навіть якщо Джо Байдена переоберуть на посаду президента США в листопаді цього року, йому, можливо, буде важко домогтися від Конгресу виділення додаткових коштів. А якщо до Білого дому повернеться Дональд Трамп, американська підтримка України стане ще більш сумнівною, з огляду на те, що кандидат від республіканців раніше не виявляв готовності до оборони Києва", - пишуть журналісти. 

Видання вважає, що багаторічний план фінансування України мав би кілька переваг. Перш за все, він забезпечить певну страховку від політичних коливань США. Він також зміцнив би моральний дух українців і дав би західним виробникам зброї більше впевненості в нарощуванні виробництва.

Головний спосіб отримати кошти для України - це мобілізувати російські активи, заморожені західними країнами на початку війни, на суму 320 мільярдів доларів.

"Якщо країни гарантують виплату відсотків за активами протягом десяти років, вони зможуть зібрати від 30 до 40 млн євро. Хоча це і допоможе, але не змінить ситуацію, оскільки фінансуватиме Україну менше ніж пів року", - йдеться в статті.

В разі, якщо Україна отримає 320 млрд доларів - це буде зовсім інша справа.
"Це дозволить фінансувати війну щонайменше до кінця 2028 року. Якщо воюючі сторони припинять або заморозять конфлікт до цього часу, Україна зможе використати частину грошей на відновлення своєї економіки, яке, за оцінками Світового банку, обійдеться в 486 млрд доларів", - йдеться в матеріалі.

Європейські країни від початку повномасштабної війни в Україні заморозили більше 300 мільярдів доларів російських активів.

Наразі їх не вдалося конфіскувати через юридичні і репутаційні ризики.

Саме тому США і країни G7 розглядають кілька варіантів: передача доходів від російських активів Україні на купівлю озброєння, передача російських активів Україні як компенсації за вторгнення рф, використання заморожених активів росії як застави для надання кредитів Україні.

Раніше віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявляв, що 300 мільярдів доларів заморожених активів рф можуть бути використані як застава для кредитування України.

 
Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader