У Казахстані заявили, що, за домовленостями, літаки, вузли та агрегати мають бути утилізовані, а не відновлені в первісний стан. Вивозитися будуть тільки як металолом.
Держпідприємство Казахстану, яке імпортує та експортує військову техніку, спростувало повідомлення, що поширилися в ЗМІ, про продажлітаків радянського зразка Сполученим Штатам для ЗСУ. Про це повідомляється в заяві "Казспецекспорту".
У публікації йдеться про те, що торги з реалізації авіаційної техніки з умовою обов'язкової ліквідації проводилися згідно з нормами законодавства і серед юридичних осіб Казахстану.
Представники закордонних компаній у торгах участі не брали.
Зазначається, що утилізацію контролюють балансоутримувачі. За домовленостями, літаки, вузли та агрегати мають бути утилізовані, а не відновлені в первісний стан, і вивозитися будуть тільки як металолом.
Сайт Stopfake.kz минулої неділі писав, що в соціальних мережах з'явилися чутки про те, що якийсь покупець нібито придбав у Казахстані списані військові літаки для передачі ЗСУ як запчастин. Згадувалося також, що в жовтні 2023 року Казахстан виставив на торги 117 списаних винищувачів і бомбардувальників. За інформацією сайту, це фейк.
У The Business Insider 29 квітня з'явилася публікація про те, що нібито США через офшори купили у Казахстану 81 літак радянських часів.
Підприємство "Казспецекспорт", згідно з інформацією на сайті, уряд країни створив для забезпечення збройних сил можливостями імпорту/експорту озброєння. У лютому 2024 року співробітник фінансового регулятора Казахстану повідомив про затримання виконувача обов'язків гендиректора РГП "Казспецекспорт" Аршата Аяганова за підозрою у зловживанні службовими повноваженнями.
Нагадаємо, щоБританія оголосила про постачання Україні бронетехніки. За час війни Велика Британія передала Києву 32 гаубиці AS90.
Також повідомлялося, що 29 квітня офіцер ЗСУ заявив, щоЧасів Яр може стати для росіян вихідним кордоном на Костянтинівку.