Щомісячно мільйони доларів «заробляє» на експорті зернових команда Сольського–Ткачука - ЗМІ
Щомісячно мільйони доларів «заробляє» на експорті зернових команда Сольського–Ткачука - ЗМІ

Щомісячно мільйони доларів «заробляє» на експорті зернових команда Сольського–Ткачука - ЗМІ

Про це пише сайт Антикор. Публікуємо текст без правок та коментарів.

Міністр АПК Микола Сольський разом із головою Держпродспоживслужби Сергієм Ткачуком та його заступником Вадимом Чайковським створили злочинне угруповання, яке щомісячно заробляє мільйони доларів на «зерновому коридорі».

Поки одні віддають життя та здоров’я за державу… міністра аграрної політики Миколу Сольського підозрюють у заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі захопити території ще на 190 млн грн, - НАБУ.

“На нашу продукцію нарікань на світовому ринку немає. Я не бачив таких загроз. Ми не отримували масових нотифікацій…”, - заявляє очільник Держпродспоживслужби Сергій Ткачук. Але факти - річ уперта. Україна продовжує отримувати все більше нарікань (нотифікацій) на якість експортованого зерна. Чому тоді Держпродспоживслужба навмисно приховує реальну загрозу втрати ринків збуту для нашої зернової продукції? Можливо, тому, що налагодження законної та прозорої роботи знищить багатомільйонні схеми поборів з експортерів?

Фальсифікація фітосанітарних сертифікатів, затягування строків видачи та підробка результатів лабораторних досліджень – корупційна складова в діяльності ДПСС, яка не зникає навіть незважаючи на регулярні викриття правоохоронними органами та затримання фігурантів.

Злочине угруповання Сольского-Ткачука-Лойфа-Потокіна продовжує використовувати фітосанітарні лабораторії ДПСС як інструмент для примушення експортерів сплачувати по 2$ з кожної тони зерна, що вивозиться з України (Довідка: за даними мінагро, експорт зернових та зернобобових лише в квітні становить майже 4 500 000 тонн)

За чутками, координатором процесу вимагання коштів з експортерів виступає колишній директор фітосанітарного департаменту - Віталій Романченко. Він веде перемовини з експортерами щодо «співпраці», а у разі відмови - гарантує виявлення шкідників в зерновій продукції зарезультатами лабораторних досліджень.

Гарантами видачи «необхідних» Романченко результатів виступають керівники Одеської (Катерина Абуселідзе), Миколаївської (Олександр Пастух) та Київської центральної (Олег Мельник) фітолабораторій. Останньому відведена особлива місія – спростування попередніх позитивних результатів аналізів за умови, якщо експортер таки погодився «співпрацювати». У таблиці наведено докази дивного зникнення «шкідників» при повторному аналізі зерна в Київській центральній фітолабораторії.


Поряд із Романченком не менш важливу роль у процесі збагачення на експорті зерна відіграє діючий директор Департаменту фітосанітарної безпеки ДПСС Андрій Челомбітко, якого в ЗМІ пов’язують з багатомільйонними корупційними схемами та браконьєрством. Челомбітко в співпраці з очільником ДПСС в Одеській області Володимиром Кустуровим, начальником управління фітобезпеки Євгеном Железняком та його заступницею Іриною Березою примушують підлеглих видавати фітосанітарні сертифікати на зерно, незважаючи на те, що його якість не відповідає заявленим вимогам країни-імпортерки.

Одним із прикладів зазначеного є відправлення судна ARGEUS з вантажем 62 213 тис. тонн ячменю зараженого шкідником Aegilops cylindrica, що, згідно із пунктом 405 «Catalogue of Quarantine Pests for Import Plants to China», є забороненим для ввезення до Китаю. Висновки експертизи – далі за текстом.

Експорт зернових культур є стратегічно важливою складовою економіки України. Втрата ринків збуту аграрної продукції лише погіршить і так складний економічний стан нашої держави. Але особистий прибуток керівництво Держпродспоживслужби цікавить більше, ніж майбутнє України. Кого ще має затримати НАБУ, ДБР та інші правоохоронні органи, щоб чиновники припинили наживатися на «зерновому коридорі»?

Джерело матеріала
loader