Війну завершуватимуть роботизовані системи, - командувач ДШВ ЗСУ
Війну завершуватимуть роботизовані системи, - командувач ДШВ ЗСУ

Війну завершуватимуть роботизовані системи, - командувач ДШВ ЗСУ

Війну, яку Росія веде проти України, завершувати будуть роботизовані системи.

Про це бригадний генерал, командувач десантно-штурмових військ Збройних сил України Ігор Скибюк сказав в ефірі інформаційного марафону.

"Як військовий професіонал, я маю свій аналіз, якесь прогнозування. Але це дуже складна війна. Нерозмірність можливостей нашого противника і важливість підтримки наших партнерів, системність і швидкість цієї підтримки", - сказав Скибюк.

За його словами, ЗСУ відверто мають брак у необхідних ресурсах. У зв'язку з цим, існує потреба найбільш ефективного розподілу наявних засобів.

Скибюк додав, що найбільше не вистачає засобів бойового ураження і високотехнологічних зразків зброї, аби українські війська на полі бою були досить захищені і ефективні.

"Задачі бою і операції виконуються із застосуванням зброї. І тим більше, у таких темпах проведення цих операцій. Щодня ми використовуємо тисячі снарядів, FPV-дронів та інших засобів ураження. Це дуже необхідно. Але у нас є план війни. У нас є плани кампанії. Ми розуміємо, що ми робимо", - зазначив Скибюк.

На його переконання, ЗСУ переважають противника в ефективності керівництва, командування на полі бою.

"Якби це був не такий величезний, всерозмірно у кількості противник, то все б уже давно закінчилося би. Просто ресурси противника дуже великі і ми змушені на це зважати. Але скепсис, паніка - це не про мене", - наголосив Скибюк.

Також він вважає, що характер війни змінився.

"Важливі зараз різного роду технології. Я думаю, що закінчувати цю війну вже будуть якісь певні роботизовані системи, які будуть працювати на полі бою. Безсумнівно, це можливості дронів різного типу. Можливості засобів розвідки, радіоелектронних засобів боротьби. Зараз в плані радіоелектронного протистояння сил та засобів РЕБ йде жорстоке протистояння, і воно інколи більш жорстоке, ніж ближній штурмовий бій чи боротьба за вогневу перевагу артилерії", - сказав Скибюк.

За його словами, що певні прийоми веденні війни є новими, і не такими, до чого війська готувалися напередодні війни.

Разом з тим, окрім засобів високих технологій, рішуче значення має успішність навченості бійців виконувати тактичні завдання. Війна стала більш інтелектуальнішою.

Також бригадний генерал розповів, чому треба долучатись до лав десантно-штурмових військ.

"Ми високопрофесійні штурмові війська. Вам у нас не буде сумно, не буде нудно. Ви будете у гущі подій. Ви будете найкраще підготовлені. Ви будете під найкращим ефективним командуванням. Ви будете в професійних згуртованих колективах, де кожна бригада, батальйон, рота - це як сім'я. У нас вище усього ставиться здоровий глузд - те, що важливо на війні. Розчарування не буде", - наголосив Скибюк.

Він додав, що ДШВ відкриті до експериментів і що потрібно працювати так, аби українським військовим частинам було зручно виконувати задачі.

Роботи на фронті

Як повідомляв УНІАН, заступник головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Вадим Сухаревський розповідав, що на фронті Збройні сили України вже застосовують сотні наземних роботизованих комплексів. Очікується, що до кінця 2024 року можна буде побачити реальну системну роботу наземних роботизованих комплексів. За його словами, на сьогодні сформульовано чітку стандартизацію наземних дронів, та введено у підрозділах безпілотних систем штатні підрозділи наземних роботизованих комплексів. 

У березні віце-прем'єр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що в Україні розпочинається масове виробництво роботизованих наземних платформ.

Федоров зазначив, що Brave1 випробував на полігоні понад 50 комплексів. Випробування проходили платформи-камікадзе, турелі, платформи, які знищують позиції й техніку росіян, мінують, розміновують, евакуюють поранених та підвозять боєприпаси на позиції.

Джерело матеріала
loader
loader