Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The Hill.
Самому Трампу обвинувачень не висунуто, але він фігурує як співучасник змови.
В обвинувальному висновку стверджується, що Джуліані, який фігурує у справі як «мер» (раніше він обіймав посаду мера Нью-Йорка) поширював неправдиві заяви про фальсифікацію виборів у Аризоні, чинив тиск на посадовців, щоб змінити результати голосування у штаті.
Прокурори звинувачують 18 осіб, серед яких також екскерівник апарату Білого дому Марк Медоуз, у розробці схеми з метою тиску на членів виборчих комісій Аризони, аби вони скасували результати голосування, відповідно до яких Джо Байден переміг у штаті з мінімальною перевагою.
Кожному з 11 протрампівських виборників висунуто дев'ять звинувачень, зокрема у змові, шахрайстві та підробці документів.
«В Аризоні та Сполучених Штатах 3 листопада 2020 року народ обрав президентом Джозефа Байдена, – вказується в обвинувальному висновку. - Не бажаючи визнати цей факт, відповідачі та інші співучасники змовилися, щоб перешкодити законній передачі президентської влади».
Президентські перегони 2020 року в Аризоні були одними з найзапекліших. Байден випередив Трампа трохи більш як на 10 тис. голосів.
Аризона стала четвертим штатом, який висунув обвинувачення проти протрампівських виборників – після Мічигану, Невади та Джорджії.