Вийти на вулицю можна лише вночі: як живуть люди у найсонячнішому місті у світі
Вийти на вулицю можна лише вночі: як живуть люди у найсонячнішому місті у світі

Вийти на вулицю можна лише вночі: як живуть люди у найсонячнішому місті у світі

Життя в найсонячнішому місті світу, де місцеві мешканці борються з 50-градусною спекою, дуже відрізняється від погодних умов в Україні.

Місто Юма (штат Аризона, США) згідно із Книгою рекордів Гіннеса має титул "найсонячнішого міста на Землі". Там спекотно близько 91% всього часу упродовж року — це 4 055 годин із 4 456 можливих, повідомляє видання Mirror.

День місцевих мешканців починається однотипно: вони прокидаються, відсувають щільні штори та зустрічають сліпуче сонячне проміння на тлі бездоганного блакитного неба, повністю позбавленого хмар.

Важливо Ніде яблуку впасти. Який вигляд має острів з найбільшою у світі густотою населення (фото)

Міхаель Ставаст, власник та гід аризонського туроператора WeVenture, регулярно проводить екскурсії для груп туристів, які приїжджають сюди, щоб відчути, як воно — жити без постійної загрози дощів та мряки.

"В Юмі сонце світить протягом 11 годин взимку і до 13 годин влітку. Життя у такій пустелі означає, що вдень доведеться ховатися від нестерпної спеки в приміщенні, аби уникнути теплового удару, а на вулицю можна вийти хіба, коли настає вечір. Також важко заснути вночі, бо зовнішня температура вища за температуру вашого тіла й виникає дискомфортне відчуття", — розповів Ставаст.

Чоловік додає, що пам'ятає дні, коли температура повітря перевищувала 125 градусів за Фаренгейтом (50 градусів за Цельсієм), але найскладніше, коли настає літо й спека взагалі не вщухає.

В Юмі сонце світить протягом 11 годин взимку і до 13 годин влітку
Фото: Google//Maps
В Юмі сонце світить протягом 11 годин взимку і до 13 годин влітку
Фото: Google//Maps

Разом з тим, м'які зими в Юмі — благо для сільського господарства. Відсутність заморозків дозволила їй стати потужним центром виробництва зелені. Наприклад, в один рекордний рік містечко забезпечило 90% усього салату, який споживають у США.

Однак, за словами Міхаеля, тут немає жодного розмаїття в погоді: випадає в середньому три дюйми (89 мм) опадів на рік, що робить цю місцину однією з найсухіших на Землі.

"Я багато подорожую, тож маю змогу бачити різні погодні умови, але в Юмі важко відчути різницю між порами року", — пояснює він.

М'які зими в Юмі — благо для сільського господарства
Фото: Google Maps

Нагадаємо, раніше Фокус писав, що приморський курорт Кенві переживає часи занепаду після тріумфу в минулому, коли він вважався дуже популярним туристичним напрямком. Сюди з’їжджались мандрівники зі всього світу та зірки шоубізнесу — Фредді Мерк'юрі, Томмі Купер та Ширлі Бессі,

Крім того, ми розповідали про британське містечко Пітерборо, яке нещодавно опинилося на другому місці в списку найдепресивніших населених пунктів країни після Фалмута, що в Корнуоллі.

Теги за темою
прогноз погоди фото Туризм
Джерело матеріала
loader