Верховна Рада закликала міжнародну спільноту допомогти звільнити ув’язнених Росією українських журналістів
Верховна Рада закликала міжнародну спільноту допомогти звільнити ув’язнених Росією українських журналістів

Верховна Рада закликала міжнародну спільноту допомогти звільнити ув’язнених Росією українських журналістів

Депутати проголосували за постанову, яку ініціював комітет з питань свободи слова.

Верховна Рада України підтримала постанову, якою народні депутати звернулись до міжнародних організацій із закликом сприяти звільненню українських журналістів, полонених Росією.

Таке рішення парламент підтримав 293 голосами, повідомив голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у фейсбуку.

За його словами, цією постановою Верховна Рада звертається до представників Організації Об'єднаних Націй в Україні, Європейського парламенту, представництва ОБСЄ в Україні, НАТО, міжнародної організації «Репортери без кордонів» та інших міжнародних організацій, які можуть допомогти звільнити журналістів.

За словами Ярослава Юрчишина, він відразу після свого призначення головою парламентського комітету з питань свободи слова визначив питання про звільнення полонених журналістів пріоритетом у діяльності комітету.

«Бо питання і “Єдиного марафону”, і рівного доступу всіх каналів до інформації, як і доступ журналістів до Верховної Ради України ми вирішимо. Це наша внутрішня справа, ви її точно можемо вирішити самі. Але звільнити самим, лише власними силами, понад 26 журналістів-заручників Кремля нам точно буде дуже складно», — пояснив народний депутат.

Імена Владислава Єсипенка, Дмитра Хилюка, Вікторії Рощиної, Ірини Данилович та інших мають бути на слуху всього світу, адже їх незаконно тримають у російських тюрмах, переконаний Ярослав Юрчишин. «Тільки міжнародний розголос та тиск з боку найбільш авторитетних організацій світу може вплинути на Росію», — наголосив він.

Комітету наразі відомо про 26 медійників, яких незаконно ув’язнили росіяни. Інформацію про ще двох медійників комітет верифікує в співпраці з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, повідомив Юрчишин.

За даними моніторингу ІМІ, за два роки та два місяці з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 589 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. 

Станом на сьогодні, за даними ІМІ, у полоні росіян перебувають щонайменше українських 29 журналістів.

Раніше повідовідомлялось про те, що міжнародна журналістська організація «Репортери без кордонів» (RSF) засудила арешт російськими загарбниками шістьох журналістів та адміністраторів телеграм-каналів «РІА-Мелітополь» і «Мелітополь — це Україна» і закликала негайно їх звільнити. 

Також ми писали про те, що у лютому 2024 року президент України Володимир Зеленський обговорив із керівником медіакорпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Стівеном Капусом роботу журналістів в Україні в умовах російського вторгнення. Ключовою темою розмови булопитання ув’язнених окупантами українських журналістів та шляхів їх визволення. 

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader