З початку повномасштабного вторгнення Нацполіція відкрила понад 117 тис. кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів росіян
З початку повномасштабного вторгнення Нацполіція відкрила понад 117 тис. кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів росіян

З початку повномасштабного вторгнення Нацполіція відкрила понад 117 тис. кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів росіян

3856 кримінальні справи із загальної кількості відкрито за фактом колабораційної діяльності, 255 — за державну зраду.

З початку повномасштабного вторгнення Національна поліція України відкрила 117 297 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних військовими РФ.

Як випливає з інфографіки Нацполіції, 3856 кримінальні справи із загальної кількості відкрито за фактом колабораційної діяльності, 255 — за державну зраду.

Станом на 21 квітня 2024 року на деокупованих територіях виявлено 101 місце несвободи і катувань, найбільше з яких — у Харківській області.

96 кримінальних проваджень відкрито за фактами скоєння російськими військовими сексуального насильства.

Дії окупантів призвели до загибелі щонайменше 545 дітей і поранення 1300, ще понад 2 тисячі дітей зникло безвісти.

Раніше ми повідомляли, що згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), оприлюдненим  9 квітня, протягом березня в Україні вбито 126 цивільних осіб, з них 11 — діти.

У звіті вказано, що в березні 2024 року в Україні внаслідок воєнних дій вбито або поранено щонайменше 604 цивільних. Причиною збільшення втрат у звіті назвали атаки російських збройних сил із застосуванням ракет і боєприпасів по Україні, а також посилення повітряних бомбардувань поблизу лінії фронту.

Зазначається, що вбито або поранено щонайменше 57 дітей, що вдвічі більше, ніж у лютому. Ці втрати були наслідком, зокрема, збільшення використання керованих і некерованих авіаційних бомб.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, згідно з даними звіту, ММПЛУ зафіксувала 10810 вбитих і 20556 поранених цивільних українців.

За інформацією Офісу генпрокурора, відкрито понад 90 кримінальних проваджень щодо злочинів росіян проти журналістів. Протягом останніх двох років журналісти ставали жертвами артилерійських обстрілів прифронтової території, ракетних ударів по Україні, незаконних затримань, тортур, катувань, нелюдського поводження з ними.

Найбільше злочинних дій щодо представників медіа зафіксовано в Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях. «В ході досудового розслідування цих проваджень встановлена загибель 49 журналістів, сім з яких — іноземці. 43 журналісти отримали поранення, 19 з яких іноземні громадяни. 19 з цих журналістів до того ж були незаконно затримані або позбавлені волі», — повідомив співробітник ОГП.

Згідно з даними, які оприлюднила посолка Канади в Україні Наталка Цмоць, повномасштабна війна забрала життя принаймні 98 українських діячів культури, росіяни зруйнували або знищили близько 2 тисяч об’єктів культурної інфраструктури України.

Фото: інфографіка з телеграм-каналу Національної поліції України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Нацполіція
Джерело матеріала
loader
loader