Від 300 грн до 3 тисяч: як зросте пенсія, якщо працювати після 60 років і відмовитись від виплат
Від 300 грн до 3 тисяч: як зросте пенсія, якщо працювати після 60 років і відмовитись від виплат

Від 300 грн до 3 тисяч: як зросте пенсія, якщо працювати після 60 років і відмовитись від виплат

Можна отримувати вищу пенсію, якщо продовжити працювати і не отримувати виплати від держави. Для цього потрібно повідомити Пенсійний фонд і продовжити ходити на роботу.

Українці мають можливість збільшити пенсію, якщо відмовляться від виплат і пропрацюють ще кілька років. Залежно від того, скільки часу замість пенсії отримували зарплату, щомісяця виплати зростають на 0,5% або 0,75%. Про особливості українського законодавства розповіли на урядовому порталі.

На порталі нагадали зміст статті 29 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". У статті ідеться про те, що громадянин може відстрочити вихід на пенсію. У такому випадку щомісяця його майбутні пенсійні виплати будуть зростати, поки він все ж не вирішить стати пенсіонером.

Важливо Пенсія в Україні: хто щомісяця може отримувати майже 10 тисяч гривень

Громадяни виходять на пенсію за віком у 60 років, якщо у них є страховий стаж розміром 31 рік. Якщо ж відмовитись від пенсії, продовжити працювати, то можна збільшити майбутні виплати:

  • на 0,5% за кожен повний місяць роботи, якщо додатково працювати до 60 місяців (до 5 років);
  • на 0,75% — якщо додатково працювати до 60 місяців (до 5 років).

Пенсія в Україні — деталі відтермінування

На порталі навели орієнтовні розрахунки, щоб громадяни зрозуміли можливості відтермінування виходу на пенсію. Як основу для розрахунку можна взяти середню пенсію у 2024 році (згідно з даними Пенсійного фонду) — 5 743 грн.

Якщо відтермінувати вихід на пенсію

  • на 1 рік — можна накопичити надбавку у розмірі 6% (0,5*12), тобто нова пенсія буде становити 6 088 грн і зросте на 344 грн;
  • на 2 роки — надбавка у розмірі 12% (0,5*24). Тобто нова пенсія — 6 432 грн і зросте на 680 грн;
  • на 6 років — надбавка у розмірі 54% (0,75*72), тобто нова пенсія — 8 844 грн і зросте на 3 100 грн.

На порталі також пояснили, яка процедура відтермінування виходу на пенсію. Є дві можливості, які залежать від того, чи має Пенсійний фонд інформацію про страховий стаж:

  • якщо є інформація про страховий стаж, то людині потрібно особисто звернутись в регіональне відділення ПФУ і повідомити про відтермінування пенсії (інакше пенсія нарахується автоматично);
  • якщо немає інформації про страховий стаж (неоцифрована трудова книжка), то людині не призначається автоматично пенсія, вона й далі працює і має шанс на зростання пенсії.

Як вийти на пенсію за віком

Зазначимо, у 2024 році, згідно з законом про пенсійне страхування, громадяни можуть вийти на пенсію за віком, якщо вони мають достатній страховий стаж:

  • у віці 60 років — якщо є стаж 31 рік і більше;
  • у віці 63 роки — якщо є стає 21 рік і більше;
  • у віці 65 років — якщо є стаж 15-21 рік.

Нагадуємо, 22 квітня Фокус розповідав, хто з українців може отримати збільшену пенсію, починаючи з червня 2024 року. Деякі категорії громадян претендують на соціальні виплати: ідеться про тих, хто має замалий або відсутній страховий стаж.

Теги за темою
Закон виплати
Джерело матеріала
loader
loader