Мобілізація в Україні: як чоловікові отримати бронь від призову в травні
Мобілізація в Україні: як чоловікові отримати бронь від призову в травні

Мобілізація в Україні: як чоловікові отримати бронь від призову в травні

Підприємства, які вважаються критично важливим, можуть забронювати своїх працівників. Після чого ТЦК та СП повинен взяти таких громадян на спеціальний військовий облік, розповів адвокат Антон Ревенко.

Під час воєнного стану та загальної мобілізації вручити повістки можуть усім військовозобовʼязаним громадянам від 18 до 60 років. Проте працівники деяких підприємств мають право на отримання броні, які звільняє від призову до ЗСУ. Детальніше про це розповів юрист Антон Ревенко в коментарі "Фактам ICTV".

Кого можна забронювати від мобілізації

Кабмін визначив перелік категорій осіб, які можуть бути заброньовані від служби в ЗСУ. Йдеться про:

  • усіх держслужбовці категорії А, 50% військовозобовʼязаних держслужбовців категорій Б та В;
  • працівників органів державної влади, судів, Нацполіції, ДБР, НАБУ, ДСНС, БЕБ;
  • співробітників підприємств, які мають мобілізаційні завдання;
  • працівників установ, що вважаються критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ й функціонування економіки та життєдіяльності населення.

Яке підприємство вважається критично важливим

За словами Ревенка, у перелік критично важливих підприємств відносять ті, які відповідають щонайменше двом наступним критеріям:

  • загальна сума сплачених податків протягом року перевищує еквівалент у 1,5 мільйона євро;
  • сума надходжень в іноземній валюті протягом року перевищує еквівалент в 32 мільйона євро;
  • стратегічне значення для економіки й безпеки України;
  • важливість для галузі національної економіки;
  • відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • розмір середньої зарплати працівників за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої зарплати в регіоні за IV квартал 2021 року;
  • наявність резидентства Дія.City.

Що відомо про процедуру бронювання

Юрист зазначив, що процедура бронювання однакова для всіх підприємств. Працівники кадрової служби підприємства повинні скласти лист зі списком військовозобовʼязаних працівників, яких хочуть забронювати. Після чого його потрібно відправити профільному державному органу, якому підпорядковується підприємство. Після того, як документи погодять з Генштабом, їх направляють до Міністерства економіки, яке й ухвалює наказ про бронювання.

За словами Антона Ревенка, на підприємстві роблять витяг із наказу та направляють до ТЦК та СП для взяття заброньованих громадян на спеціальний військовий облік.

"Відповідно до змін, які зараз будуть, одного факту лише бронювання на сьогоднішній день вже недостатньо. Треба, щоб всі заброньовані працівники також були на спеціальному обліку, — пояснив він.

Юрист додав, що співробітникам підприємства не потрібно нікуди ходити, адже бронюванням займаються ті, хто відповідальний за кадрову роботу.

Нагадаємо, перша віцепремʼєрка та міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, що Кабмін розробляє механізм бронювання чоловік через застосунок "Дія". За її словами, це буде швидкий та зрозумілий процес для підприємств.

Раніше нардеп зі "Слуги народу" Юрій Камельчук повідомив, що серед кількості в близько 200 тисяч чоловіків, які теоретично можуть бути військовозобовʼязаними у 25 років, лише мала кількість може бути призвана. Він вважає, що якщо вдасться знайти хоча б 20-30 тисяч таких хлопців, то "буде добре".

Теги за темою
Збройні сили України військові Бізнес
Джерело матеріала
loader
loader