Ізраїль досі не надав доказів причетності працівників UNRWA до нападу ХАМАСу
Ізраїль досі не надав доказів причетності працівників UNRWA до нападу ХАМАСу

Ізраїль досі не надав доказів причетності працівників UNRWA до нападу ХАМАСу

Група експертів з перевірки Агентства ООН з допомоги палестинським біженцям (UNRWA) стверджує, що Ізраїль досі не надав доказів зв’язку цієї структури з терористичними діями ХАМАСу.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявила журналістам у понеділок голова групи експертів, ексміністр закордонних справ Франції Катрін Колонна, представляючи 54-сторінковий звіт «Незалежний огляд механізмів і процедур, що забезпечують дотримання UNRWA гуманітарного принципу нейтралітету».

«Ізраїль публічно заявив, що значна кількість співробітників UNRWA є членами терористичних організацій. Однак Ізраїль досі не надав доказів на підтвердження цього», - йдеться у звіті.

У документі зазначається, що агентство, створене Генеральною Асамблеєю в 1949 році, має широкі можливості для забезпечення неупередженості у своїй роботі й регулярно надає Ізраїлю списки співробітників, тоді як «ізраїльський уряд із 2011 року не інформував UNRWA про будь-які занепокоєння, пов'язані зі співробітниками UNRWA на основі цих списків».

Колонна закликала «міжнародне співтовариство працювати пліч-о-пліч з агентством, аби воно могло виконувати свою місію й долати виклики, коли вони виникають».

Перевірка тривала дев’ять тижнів, під час якої група провела понад 200 інтерв'ю, зустрілася із представниками ізраїльської та палестинської влади і зв'язалася із 47 країнами й організаціями, що мають стосунок до діяльності UNRWA. За словами Колонни, група підготувала пів сотні рекомендацій із різних питань, починаючи від освіти й закінчуючи новими підходами до перевірки при наймі персоналу.

Рекомендації звіту охоплюють, зокрема, створення централізованого «підрозділу з розслідування питань нейтралітету», впровадження оновленого кодексу етики та відповідного навчання для всіх співробітників, а також визначення додаткових способів перевірки кандидатів на роботу в UNRWA.

Відповідно до звіту, претензії Ізраїлю до UNRWA спричинили призупинення фінансування на суму близько $450 мільйонів.

Діючи виключно на добровільні пожертви, агентство стикнулося з тим, що основні донори, зокрема Сполучені Штати, призупинили виділення коштів для нього.

Звіт рекомендує підвищити прозорість комунікації UNRWA з донорами щодо його фінансового становища, а також стосовно звинувачень і порушень нейтралітету. Експертна група пропонує регулярно оновлювати інформацію і проводити «брифінги з питань доброчесності» для донорів, зацікавлених у підтримці агентства.

У звіті зазначається, що «за відсутності політичного рішення між Ізраїлем і палестинцями, UNRWA залишається ключовою організацією в наданні життєво необхідної гуманітарної допомоги та основних соціальних послуг, особливо у сфері охорони здоров'я та освіти, палестинським біженцям у Газі, Йорданії, Лівані, Сирії та на Західному березі річки Йордан», а також є «незамінною і необхідною для людського та економічного розвитку палестинців».

У своїй заяві в понеділок речник Генсека ООН Стефан Дюжаррік заявив, що глава ООН Антоніу Гутерреш приймає рекомендації, що містяться у звіті пані Колонни.

Агентство ООН фінансує близько тисячі об'єктів, зокрема школи, медичні центри, забезпечує початкову й підготовчу освіту для півмільйона учнів у 706 школах із 20 тисячами викладачів.

Як повідомлялося, у квітні Вашингтон заборонив фінансування UNRWA щонайменше до 2025 року.

Після звинувачень, висунутих Ізраїлем на адресу UNRWA наприкінці січня щодо участі 12 працівників агентства в нападі 7 жовтня, воно звільнило їх і попросило провести швидке й неупереджене розслідування.

Через кілька днів Генсек ООН призначив незалежну групу експертів на чолі із Колонною й за участі Інституту Рауля Валленберга у Швеції, Інституту Міхельсена в Норвегії та Данського інституту з прав людини для розслідування процесу забезпечення агентством нейтралітету у своїй роботі.

Водночас глава ООН доручив Управлінню служб внутрішнього нагляду ООН розслідувати достовірність звинувачень Ізраїлю щодо 12 співробітників БАПОР. Розслідування триває.

Фото з сайту bnaibrith.ca

Теги за темою
Ізраїль ООН
Джерело матеріала
loader
loader