Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАЕК "Енергоатом" за підсумками зустрічі в.о. керівника Петра Котіна із головним виконавчим директором Westinghouse Electric Company Патріком Фрагманом.
"Ми вже виконуємо певну кількість досліджень і для діючих енергоблоків, і для тих, що добудовуються, – ХАЕС-3, ХАЕС-4, які доповнюють ноу-хау Енергоатома. Westinghouse підтримує зусилля НАЕК у тих сферах, де наш досвід та експертиза можуть бути особливо корисними для України. Звісно, це не та роль, як з блоками №5 та 6, де ми є розробниками технології, але точно можу сказати: в окремих аспектах ми надаємо допомогу Енергоатому", - сказав Фрагман.
У свою чергу Котін заявив, що будівельники на ХАЕС працюють згідно з графіком і вже у червні цього року блок №3 буде готовий до монтажу обладнання.
"Законопроєкт з добудови блоків уже переданий до парламенту. Як тільки його буде прийнято, наступного дня після цього ми починаємо монтаж обладнання", – заявив Котін.
Як повідомлялося, на початку квітня Кабінет Міністрів схвалив розроблений Міністерством енергетики проєкт Закону України «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції». Законопроєктом визначаються місця розміщення енергоблоків, кількість реакторів, їх типи і загальні характеристики, а також загальні вимоги до проєктування та будівництва.
Котін розраховує підписати у червні угоду про купівлю двох ядерних реакторів у Болгарії. Інформація про наміри такої закупівлі з'явилася у березні 2023 року. Йдеться про реактори російського виробництва з недобудованої АЕС "Белене".
Нині на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 - у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блоку на 75% та 4-го - на 28%, у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.
Фото: НАЕК Енергоатом