Кримська правозахисна групу отримала міжнародну нагороду ОБСЄ Democracy Defender Award за сприяння захисту демократії у світі. Про це повідомляє Zmina з посиланням на голову правління КПГ Ольгу Скрипник.
«Democracy Defender Award — це визнання не лише роботи Кримської правозахисної групи, це відзнака значущості всього правозахисного руху України, особливо тих, хто залишається вірним Україні та цінностям демократії на окупованих Росією територіях, включаючи окупований Крим, хто ризикує життям заради встановлення справедливості. Саме за це росіяни їх вбивають, катують, позбавляють волі», — сказала Скрипник на церемонії вручення у Відні.
Вона розповіла, що багато її колег, правозахисників, журналістів та активістів нині служать в Українській армії, оскільки більше не залишилося іншого шляху, щоб захистити права і життя людей. Чимало з них вже загинули в бою.
«Кожен кілометр окупованої української землі наближає армію Путіна до кордонів інших демократичних країн. Демократичний світ впаде, якщо Україна не зможе виграти цю війну. Демократія — це не даність, вона не існує сама по собі. За демократію треба боротися», — наголосила правозахисниця.
Ольга Скрипник закликала захистити демократію та зберегти світ, побудований на цінності людського життя та гідності: «Якщо цього не зробити зараз, то демократичні країни прийде знищувати не лише Росія, а ціла коаліція тоталітарних держав та терористичних режимів. Тому нам всім потрібна зброя для України, зараз, та в максимальних обсягах, нам потрібні сміливі рішення та нам потрібне освідомлення власної історичної відповідальності».
Премію Democracy Defender Award заснували у 1996 році 8 країн-учасниць організації: США, Канада, Чорногорія, Данія, Велика Британія, Швеція, Швейцарія та Нідерланди.
ОБСЄ відзначає цією нагородою представників громадськості та правозахисних організацій, які сприяють створенню більш справедливого та безпечного світу, заснованого на правилах міжнародного порядку. Раніше премію «Захисник демократії» отримували громадська організація «Медійна ініціатива за права людини», Центр прав людини ZMINA, українська правозахисниця та лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук, білоруські правозахисники з Центру «Вясна», російські правозахисники з центру «Меморіал» та інші.
У травні 2022-го Кримську правозахисну групу визнали «небажаною організацією» в Росії.
На світлині — голова правління КПГ Ольга Скрипник
Фото: Permanent Mission of Ukraine to the International Organizations in Vienna
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.