Росіян залишили без крабового салату: відомий виробник морепродуктів пішов із РФ
Росіян залишили без крабового салату: відомий виробник морепродуктів пішов із РФ

Росіян залишили без крабового салату: відомий виробник морепродуктів пішов із РФ

Литовська компанія з виробництва й торгівлі рибою та іншими продуктами Viciunu grupe нарешті йде з російського ринку. Власник марки крабових паличок VIČI продал свій завод у РФ та інші підприємства, які використовувала для бізнес-діяльності.

Як повідомляють литовські ЗМІ, новим власником заводу "Вичюнай-Русь" у Калінінградській області, а також шести інших компаній, які займалися логістикою, зберіганням товарів, оптовим продажем продукції із сурімі та утилізацією відходів стала російська компанія "УК "Група Океан"". Угоду було укладено 18 квітня, але її сума не розголошується.

Хто купив виробника VIČI?

Цікаво, що "Група Океан" була зареєстрована у РФ лише 19 червня 2023 року. Компанія досі не подала інформацію про своїх акціонерів. Відомо лише, що її очолює Марія Бучарова.

З виробництвом продуктів харчування "Група Океан" не пов'язана. Діяльність компанії присвячена наданню кредитів, інвестуванню в цінні папери та комерційну діяльність, оренді та управлінню нежитловою нерухомістю, що перебуває у власності або в оренді. Раніше вона взяла під управління інші компанії Viciunu grupe в Росії: "Вічірустранс", "Балтко", ЛК "Центрус", "Фрост Логістикс", "Рефтермінал" та "Форт Транс Логістика".

Проте ЗМІ припускають, що "Група Океан" може бути пов'язана з великим російським імпортером риби та морепродуктів "Юніфрост".

Глава Viciunu grupe, мер литовського Каунаса Шарунас Матійошайтіс відмовився прокоментувати угоду з продажу російської "дочки", але у звітності "Вичюнай-Русь" на 2023 рік йдеться, що угода була схвалена урядовою комісією РФ.

Власники Viciunu grupe стверджували про спроби продати бізнес у Калінінградській області з весни 2022 року. На тлі повільного виходу з Росії Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) України внесло компанію до списку міжнародних спонсорів війни.

Також OBOZ.UA повідомляв, що відділ кримінального переслідування Клайпедської окружної прокуратури розпочав попереднє розслідування щодо Viciunu grupe. Одна з компаній групи, ймовірно, перевозила до Росії підсанкційні товари, які РФ могла використати у війні проти України.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader