![Мало хто дотримується цих правил: за що українському водію може загрожувати штраф 510 гривень](https://thumbor.my.ua/D8bsI66Yyuhld7jLAXLTPb4Cgdc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F6be1411bf67e35f9445895bd8a0b8166.jpg)
Мало хто дотримується цих правил: за що українському водію може загрожувати штраф 510 гривень
Багато хто думає: "А, ще проскочу".
Попри поширену думку, що на жовтий сигнал світлофора можна проїхати, завершувати маневр і так далі, насправді це заборонено. Цей сигнал створили для попередження водіїв про те, що колір світлофора от-от зміниться.
Дуже поширеним в Україні порушенням є проїзд на жовтий сигнал світлофора. За це водію може загрожувати штраф у розмірі 510 гривень.
Якщо світлофор подав сигнал, який забороняє рух, водій негайно має зупинитись біля дорожнього знаку "Стоп-лінія" або біля відповідної дорожньої розмітки. Якщо їх немає, потрібно зупинити авто перед перехрестям або за 10 метрів до пішохідного переходу чи світлофора.
Винятки
Буває, що коли жовтий сигнал увімкнувся, а водій не може зупинити авто у місці, передбаченому правилами дорожнього руху. Йдеться лише про випадки, коли єдиним виходом є екстрене гальмування. Тоді можна продовжити рух на жовтий. Але обов’язково потрібно впевнитись у безпеці дорожнього руху. Цей виняток регулюється пунктом 8.11 Правил дорожнього руху.
Щоправда, довести на практиці деколи цей нюанс буває складно. Якщо патрульний поліцейський доводить свою правоту і намагається скласти протокол, незважаючи на пояснення водія щодо неможливості зупинки, це є протиправним. У такому випадку потрібно викласти свої пояснення письмово, і позиватися до суду.
Раніше "Телеграф" також повідомляв, як у столиці проходять нелегальні перегони. Мажори на елітних авто їздять Києвом на величезній швидкості, порушують та лякають пішоходів
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)