Завершилась ідентифікація пенсіонерів: скільки осіб успішно пройшли перевірку
Завершилась ідентифікація пенсіонерів: скільки осіб успішно пройшли перевірку

Завершилась ідентифікація пенсіонерів: скільки осіб успішно пройшли перевірку

Завершилась ідентифікація пенсіонерів: скільки осіб успішно пройшли перевірку

Роз'яснення дали у мінсоцполітики.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Але деяким пенсіонерам необхідно було пройти ідентифікацію. У міністерстві соціальної політики розповіли, скільки українських пенсіонерів успішно пройшли цю процедуру.

Для чого потрібна ідентифікація пенсіонерів

В Україні пенсіонерам, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 р., необхідно було подати заяву про проходження фізичної ідентифікації.

«Необхідність фізичної ідентифікації для отримувачів пенсій та соціальних виплат є загальноприйнятою міжнародною практикою та діє в Україні на постійній основі. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою і чи отримує виплату саме та особа, якій вони призначені», – йдеться у повідомленні.

З початку введення карантину через пандемію COVID-19 в Україні не застосовувалися норми щодо проходження ідентифікації для пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року. Після завершення карантину, з 1 липня 2023 року ця вимога відновила свою дію.

Як відбувалася ідентифікація пенсіонерів

У мінсоцполітики пояснили, що під час війни частина українців не можуть фізично відвідати відділення банку  чи Пенсійного фонду, уряд розширив інструменти фізичної ідентифікації.

«Вони дозволяють проходити її кількома способами: не тільки особисто відвідуючи відділення банку, а й віддалено. Крім того, держава самостійно перевіряла по наявних реєстрах, чи зареєстровані такі пенсіонери як ВПО на територіях, підконтрольних уряду України наразі, і якщо так – це також зараховувалось як проходження ними фізичної ідентифікації», – йдеться у повідомленні.

Для проходження ідентифікації був відведений тривалий період – з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року. У відомстві додали, що 31 березня завершився термін проходження фізичної ідентифікації, зокрема – термін прийняття заяв для її проходження.

Скільки пенсіонерів пройшли ідентифікації

У мінсоцполітики повідомили, що майже 213 тисяч осіб успішно пройшли ідентифікацію.

«В результаті, після перевірки, було продовжено виплату пенсії для 212,8 тисячі осіб», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, ідентифікацію пройшли:

  • особисто відвідавши відділення банків – понад 27 000 осіб
  • за допомогою відеоконференції – 46 000 осіб
  • у консульських установах за кордоном – 356 осіб
  • через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України  – майже 73 000 осіб
  • особисто відвідавши територіальні органи Пенсійного фонду України – 31,6 тисячі осіб.

Також у відомстві додали, що для фінансування виплати пенсій таким людям готуються відповідні додаткові документи.

«Після їх опрацювання, – виплачується пенсія. Тож, якщо ви не отримали пенсію у свою дату, але пройшли ідентифікацію, вона обов'язково буде виплачена до кінця місяця», – резюмували у мінсоцполітики.

Раніше ми писали, як пенсіонери можуть ознайомитися з рішення про проходження ідентифікації.

Джерело матеріала
loader
loader