За несплату аліментів – втрата відстрочки: що передбачає новий закон про мобілізацію в Україні
За несплату аліментів – втрата відстрочки: що передбачає новий закон про мобілізацію в Україні

За несплату аліментів – втрата відстрочки: що передбачає новий закон про мобілізацію в Україні

Через місяць набуде чинності новий закон про мобілізацію, який передбачає ряд нововведень. Окрім заборони ухилянтам керувати транспортними засобами та консульських обмежень у випадку непоновлення персональних даних у ТЦК, він передбачає додаткові санкції для військовозобов'язаних батьків, які не сплачують аліменти.

Про це повідомляє OBOZ.UA. Згідно з чинною статтею 23 мобілізаційного закону, відстрочка від призову надається батькам трьох і більше неповнолітніх дітей.

Тепер же за несплату аліментів протягом трьох місяців хоча б за одну дитину, вони втрачатимуть це право.

Після набуття чинності нового закону про мобілізацію, батьки трьох або більше дітей мають з'явитися до ТЦК протягом 60 днів. Вони мають право на відстрочку. Йдеться про не лише факт батьківства трьох або більше неповнолітніх дітей, а й про відсутність заборгованості, якщо мусять сплачувати аліменти.

ТЦК подаватимуть запити в Державний реєстр боржників та виконавчих проваджень та отримуватимуть відповідні довідки. Боржників зможуть мобілізовувати.

У Міністерстві юстиції оцінюють, що це може стосуватися близько 20 тисяч осіб. При цьому там наголосили, що мобілізація не є покаранням, а є можливістю для військовозобов'язаних служити в армії за високу зарплату та врегулювати свої борги, забезпечивши фінансове майбутнє своїм дітям.

"Треба наголосити, що мобілізація для такої категорії ні в якому разі не має бути покаранням. Бо військова служба – це обов'язок, як і батьківська відповідальність. Плюс справді є категорія таких батьків, які хотіли б сплачувати аліменти, але не мають роботи. Враховуючи достатньо високі зарплати в ЗСУ, це буде якраз механізм достатньо швидко погаcити борги. Головне – діти отримають фінансове забезпечення", – зазначив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко у коментарі виданню LB.ua.

Як повідомляв OBOZ.UA, 16 квітня Зеленський поставив підпис під проєктом закону №10449 про мобілізацію в Україні. Документ набуде чинності через місяць.

Нагадаємо, раніше пояснювалось, кого після набуття чинності нового закону про мобілізацію не зможуть мобілізувати, а хто втратить право на відстрочку. Окрім того, повідомлялося, яке покарання можуть ввести за відмову проходити ВЛК.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader