В Україні бізнес продав понад 1200 га землі після відкриття ринку
В Україні бізнес продав понад 1200 га землі після відкриття ринку

В Україні бізнес продав понад 1200 га землі після відкриття ринку

Щонайменше 1283 га продали українські компанії за майже 3 місяці, станом на 18 березня 2024 року. Так, після відкриття ринку землі для юридичних осіб, попри очікування, бізнес почав продавати землю, а не купляти. Про це повідомляє Економічна правда, пише agronews.ua.

За даними Державного земельного кадастру (ДЗК), 12 компаній через продаж угідь зменшили свої земельні володіння до розміру менше 100 га, тож вибули з переліку системи земельного моніторингу. Наразі ДЗК відстежує 271 українську компанію, яка володіє ділянками понад 100 га.

Від початку 2024 року щонайменше 342 земельні ділянки були продані. 

Найбільшою кількістю землі в Україні володіє агрофірма “Світанок”: понад 5 тисяч га станом на середину березня цього року. На другому місці – Дружківське рудоуправління: 3,3 тисячі га. Трійцю замикає “Землетрейд” – 3 тисячі га.

Варто зазначити, що “Землетрейд” за неповні три місяці продав майже 160 га своєї землі. Проте найбільшу кількість землі за цей час продала компанія “А.Т.К.” – 284 га.

В Україні бізнес продав понад 1200 га землі після відкриття ринку - Фото 1

Робити висновки стосовно ефективності функціонування ринку землі для юридичних осіб ще зарано, вважає голова Центру аналізу політики “Зміст” Елліна Юрченко. На її думку, перші результати можна побачити лише через 6-12 місяців після відкриття ринку.

“Юридичні особи ще до відкриття ринку землі для них могли придбати землю — тобто їх бенефіціари могли це зробити. Адже у громадян України була можливість купувати до 100 га, а з 1 січня 2024 року ліміт збільшився до 10 тисяч гектар. Тобто, можливо, компанії таким чином оптимізують свою кількість власників землі і далі продовжують купувати землю на фізичних осіб – громадян України”, – зауважила Юрченко.

Водночас з моменту відкриття ринку іноземці ані як приватні особи, ані як бенефіціари компаній, все ще не можуть придбавати українську землю. 

Так, наприклад, 4 компанії із топ-10 агро сфери за даними Індексу Опендатабота мають закордонних бенефіціарів, а тому не можуть купувати землі. Йдеться про такі компанії, як “Дружба-Нова”, “Енселко Агро”, “Старинська птахофабрика” та “ПК Дніпровський”.



Перегляди: 0
Теги за темою
Бізнес
Джерело матеріала
loader
loader