Окупаційний Мировий суд №10 Сімферополя оштрафував правозахисницю та журналістку Лутфіє Зудієву на 2 тисячі російських рублів за «зловживання свободою масової інформації». Про це вона повідомила правозахисній організації «Кримська солідарність», інформує проєкт «Крим.Реалії» («Радіо Свобода»).
«Суд сьогодні визнав мене винною, призначив штраф у розмірі 2000 рублів і вважав, що мої аргументи і докази — це спроба уникнути адміністративної відповідальності. Я в суді наполягала на тому, що співробітники Центру протидії екстремізму підійшли до вивчення матеріалів адміністративної справи дуже формально та склали її із грубими порушеннями. Я вважаю, що навіть із погляду доказової бази є серйозні порушення», — розповіла Зудієва.
Вона також заявила, що продовжить займатися журналістською та правозахисною діяльністю, оскільки вважає, своїми діями не порушувала чинне російське законодавство.
Адвокат Назім Шейхмамбетов повідомив, що готує апеляційну скаргу. Він також зазначив, що окупаційний суд не взяв до уваги аргументи, які надала сторона захисту.
Наприкінці березня стало відомо, що підконтрольний Росії Київський районний суд у Сімферополі оштрафував Зудієву на 2500 рублів.
Ми також писали, що російські силовики затримували Зудієву й в липні 2023 року. В такий спосіб окупаційна влада перешкодила їй висвітлювати судове засідання у так званому Верховному суді Криму щодо справи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових, яких російська влада обвинувачує в диверсії. Пізніше її відпустили та оштрафували на 12 тисяч рублів (приблизно 5 000 грн).
Лутфіє Зудієва — громадська активістка, правозахисниця, журналістка, яка висвітлює судові процеси та масові обшуки в Криму.
Лутфіє Зудієва співпрацює з «Ґратами» з моменту відкриття видання у 2019 році. Вона професійно, дотримуючись журналістських стандартів, послідовно пише про переслідування українських громадян у Криму. Справу Нарімана Джеляла і братів Ахтемових Зудієва висвітлює з початку кримінального переслідування кримськотатарських активістів.
У вересні 2022 року стаття Лутфіє Зудієвої «Вчинок і кара. Як із тортур і уривків фраз з’явилася справа Нарімана Джеляла про диверсії в Криму» ввійшла у шортліст фіналістів премії української журналістики «Честь професії».
Джерело фото: «Суспільне Крим»
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.