Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Мадуро заявив, що він наказав всьому дипломатичному персоналу повернутися до Венесуели «до тих пір, поки в Еквадорі не буде чітко відновлено міжнародне право».
Мадуро та інші президенти, які брали участь у віртуальній зустрічі Співтовариства держав Латинської Америки і Карибського басейну (CELAC) у вівторок, висловили свою підтримку вимозі Мексики призупинити членство Еквадору в ООН через рейд на мексиканське посольство. Але Мадуро був єдиним, хто оголосив про закриття дипломатичних представництв і відкликання персоналу.
Президент Еквадору Даніель Нобоа Нобоа, який не брав участі у зустрічі в CELAC, заявив минулого тижня, що санкціонував штурм «для захисту національної безпеки», а колишній віцепрезидент Еквадору Хорхе Глас розшукувався за звинуваченнями в корупції, а не з політичних мотивів.
Як повідомляв Укрінформ, еквадорські поліцейські 5 квітня ввечері увірвалися до посольства Мексики і затримали колишнього віцепрезидента Еквадору Хорхе Гласа, який шукав там притулку з грудня.
У березні Еквадор офіційно попросив Мексику дозволити арешт на території мексиканського посольства у Кіто свого колишнього віцепрезидента.
Цей штурм викликало негайне засудження з боку країн, оскільки дипломатичні приміщення вважаються іноземною територією і є «недоторканними» згідно з Віденськими угодами.
Мексика розірвала дипломатичні відносини з Еквадором одразу після штурму і відкликала свою дипломатичну місію.
Фото: Marcos Salgado / Xinhua / Global Look Press