Військові інструктори та представники міністерства оборони Росії прибули до Нігеру, де стався державний переворот. Це може свідчити про зближення цієї західноафриканської країни, на чолі якої стоїть хунта, з Москвою.
Про це повідомляє Reuters. Кадри прибуття російських військових на літаку, що був завантажений військовою технікою, транслювалися державним телебаченням Нігеру RTN у четвер. Однак зауважується, що літак з Росії прибув до цієї африканської країни ще у середу.
Пояснюючи прибуття росіян до Нігеру, місцеве телебачення посилалося на угоду між хунтою та диктатором Володимиром Путіним стосовно посилення співпраці між країнами.
Також по телебаченню показали кадри військового вантажного літака, що вивантажував спорядження, а поруч з ним стояли люди в уніформі.
"Ми тут, щоб навчати нігерську армію... (і) розвивати військову співпрацю між Росією та Нігером", – сказав один із чоловіків у камуфляжній формі, який, за даними RTN, був одним з інструкторів.
Також повідомляється, що Росія згодилася встановити систему протиповітряної оборони в Нігері.
Прибуття російських інструкторів стало можливим після рішення Нігеру у середині березня скасувати військову угоду зі Сполученими Штатами. Ця угода дозволяла персоналу Пентагону діяти на своїй території з двох баз, включаючи базу безпілотників, яку США побудували за понад 100 мільйонів доларів.
Пізніше Пентагон заявив, що офіційні особи США висловили занепокоєння Нігеру щодо його потенційного розвитку зв'язків з Росією до того, як хунта розірвала угоду, яка регулювала там приблизно 1000 військовослужбовців США.
Держпереворот в Нігері
У 2023 році в Нігері відбувся військовий переворот, внаслідок якого президента Мохамеда Базума було усунуто з посади.
26 липня 2023 року солдати Національної гвардії Нігеру затримали президента держави Мохамеда Базума, а інша група військових оголосила про його усунення з посади, закрила кордони країни, призупинила діяльність державних установ і ввела комендантську годину. Після цього 28 липня керівник президентської гвардії Абдурахман Чіані проголосив себе новим лідером країни.
Цей військовий держпереворот став п'ятим з моменту отримання країною незалежності у 1960 році й перший з 2010 року. Він призвів до повномасштабної міжнародної кризи.
На держпереворот відреагували країни Західної Африки (ECOWAS), оголошуючи, що у випадку відмови від відновлення конституційного порядку у країні, вони проведуть військову інтервенцію. Хунта відповіла, що у такому випадку вони вб'ють Базума. Через певний час країни ECOWAS призупинили нараду щодо можливої інтервенції.
Міжнародна спільнота засудила переворот. Франція, США, Європейський союз, Африканський союз та країни ECOWAS вимагали відновлення влади Базума. Європейські країни також скоротили допомогу на сотні мільйонів доларів.
Раніше повідомлялося, що, військові, які прийшли до влади у Нігері, заборонили функціонування міжнародних організацій. Зокрема, агентства ООН призупинили свою роботу в областях, де йдуть збройні зіткнення.
Нагадаємо, що у 2023 році останні французькі військовослужбовці, які перебували в Нігері в межах десятирічної антиджихадистської операції, залишили країну. Виведення французького контингенту, який налічував близько 1,5 тисячі людей, почалося в жовтні нинішнього року.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!