Рибалкам доводилося харчуватися кокосовими горіхами й пити прісну воду з невеликого колодязя. Під час рятувальної операції стало зрозуміло, що історія набула іншого повороту, адже першим на березі опинився родич постраждалих.
Спільна операція ВМС США і берегової охорони у вівторок, 9 квітня, врятувала трьох рибалок, які застрягли на крихітному острівці в Тихому океані більш ніж на тиждень, після того, як трійця написала слово "допоможіть" (help) за допомогою пальмового листя, розкладеного на білосніжному піску пляжу. Про це пише CNN.
Місія також несподівано перетворилася на возз'єднання сім'ї. За словами представників берегової охорони США, 31 березня троє чоловіків планували порибалити у водах навколо атола Пайкелот, що входить до складу Мікронезії, коли їхнє судно накрило хвилею, а його підвісний мотор було пошкоджено. Їх викинуло на берег безлюдного острова. Рація, яка була у рибалок, розрядилася до того, як вони змогли покликати на допомогу. Тоді вони зібрали пальмові гілки на острові площею 31 акр, розклали їх на пляжі у вигляді слова "HELP" і стали чекати.
Берегова охорона не розголошує імена людей, які зазнали аварії. За словами рятувальників, протягом тижня чоловіки харчувалися кокосовими горіхами й мали прісну воду з невеликого колодязя на острові.
Пошуки чоловіків розпочалися 6 квітня, коли один із їхніх родичів зателефонував до рятувальної служби на тихоокеанській території США і повідомив, що вони не повернулися на атол Половат, розташований за понад 100 миль від острова. Берегова охорона повідомила, що розвідувальний літак ВМС США, відправлений з авіабази Кадена на Окінаві (Японія), помітив на пляжі знак "HELP" із пальмового листя 7 квітня.
Лейтенант Челсі Гарсія, координатор пошуково-рятувальної операції в день виявлення трійці, сказала, що послання на піску мало вирішальне значення для їхнього пошуку в зоні, яка охоплювала понад 103 000 квадратних миль.
"Цей акт винахідливості зіграв вирішальну роль у тому, що рятувальники попрямували прямо до їхнього місцеперебування", — йдеться в заяві Гарсії.
Літак ВМС скинув на трьох чоловіків рятувальні ранці і передав інформацію про їхнє місцеперебування в рятувальний центр. Днем пізніше військові передали рацію чоловікам, які змогли повідомити екіпажу, що перебувають у хорошій формі й мріють про допомогу.
Коли 9 квітня судно берегової охорони "Олівер Генрі" досягло безлюдного острова, історія прийняла інший оборот. Одним із перших рятувальників на березі виявився старшина Юджин Халішліус. Потерпілі були здивовані тим, що він був мікронезійцем і говорив місцевою мовою.
Коли він назвав своє ім'я першому з чоловіків, що потрапили в біду, який дістався до рятувального судна, той був приголомшений: вони виявилися родичами.
"Це божевільний світ, я дійсно дізнався, що є їхнім родичем. Він не міг повірити, що я служу в береговій охороні й намагаюся їх врятувати", — сказав Халішліус.
За його словами, цей чоловік був троюрідним братом, а решта — четвероюрідними.
Раніше Фокус повідомляв, що "найсамотніший у світі будинок" на віддаленому острові пустує вже понад 100 років. Про житло ходить багато чуток. Деякі люди навіть не вірили в його існування, проте правда про нього виявилася набагато менш захопливою, ніж здогадки.
Також стало відомо, що жителі острова у формі півмісяця безкоштовно віддають будинки, які коштують мільйони доларів. Багато заможних людей купують нерухомість, маючи намір побудувати житло своєї мрії, а це значить, що будь-яка споруда, що стоїть на ділянці, буде знесена. Власники не бажаючи платити за знесення просто віддають старі будинки.