Стало відомо, скільки тракторів розмінування виконують гуманітарну місію в Україні
Стало відомо, скільки тракторів розмінування виконують гуманітарну місію в Україні

Стало відомо, скільки тракторів розмінування виконують гуманітарну місію в Україні

Український парк дистанційно керованих машин розмінування для очищення земель від вибухонебезпечних пристроїв вже налічує 85 одиниць роботизованої техніки.

Точну цифру назвала Перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економіки України Юлія Свириденко. Далі цей парк буде зростати мало не щоденно, у тому числі від постачання техніки розмінування вітчизняного виробництва, підкреслила очільниця Мінекономіки.

Для прикладу вона навела нещодавно презентовану модель "Народний розміновувач", розроблену компаніями "Завод Кобзаренка" та efarm.pro.

Відомий виробник аграрної техніки, чия продукція добре знана у 34 країнах світу, та розробник системам точного землеробства й агронавігації відгукнулися на вимоги часу й створили високопродуктивну колісну машину розмінування.

За основу взяли фронтальний навантажувач Т-156, створений на базі сільськогосподарського трактора ХТА-200-06 Харківського тракторного заводу. Ця машина максимально уніфікована з легендою вітчизняного машинобудування ХТА-200.

Належність до вітчизняного тракторобудування знімає будь-які проблеми з сервісним обслуговуванням чи ремонтом ходової бази та силової установки розміновувача. Мало не в кожному селі на тракторному стані таких машин вдосталь, а на складах агрогосподарств ще й досі лежать у достатній кількості запчастини, не враховуючи списаних тракторів-донорів на задвірках.

Основним робочим елементом техніки є ротор з ланцюгами із гасилом у формі важкого диска, який на великій швидкості обертання ефективно проникає в ґрунт, створюючи відповідні кінетичні навантаження на бойові частини вибухонебезпечних предметів. Це активує міни, провокуючи їх підрив.

Нині завод розробляє потужнішу фрезу для розмінування. Вона буде здатна витримувати без подальшого ремонту не менше трьох вибухів протитанкових мін під робочим органом. Після ремонту мотовило з ланцюговими ціпами знову можна буде використовувати в операціях на знешкодження мін.

Для покращення ходових можливостей саме в процесі розмінування довелося модернізувати коробку передач та гідравлічну систему трактора Т-156, на базі якого створена машина.

Поставили також кастомізований інтелектуальний автопілот з можливістю об'їзду перешкод та віддаленим керуванням. Система автопілота дублюється аварійними режимами й захищена від кібератак.

Нині, як зазначила Юлія Свириденко, зроблена у партнерстві двох згаданих вище компаній машина розмінування проходить тестування й готується до сертифікації. У разі успішного завершення цієї процедури така машина буде в рази дешевшою від іноземних аналогів, поставляючи інженерам-піротехнікам такі ж, а то й кращі технічні можливості.

Джерело матеріала
loader
loader