За словами міністра транспорту Чеської Республіки Мартіна Купки, хакерська кампанія включала атаки на системи сигналізації та мережі чеського національного залізничного оператора České dráhy.
Москва, ймовірно, намагалася здійснити кібератакина мережі національного залізничного оператора Чехії, а також на залізничні компанії в Латвії, Литві, Румунії та Естонії. Ці дії можуть бути частиною стратегії Росії з дестабілізації Євросоюзу і порушення роботи критичної інфраструктури в регіоні. Про це заявив міністр транспорту Чеської Республіки Мартін Купка, передає видання Financial Times.
За даними джерела, Мартін Купка повідомив, що Москву підозрюють у тисячах спроб послабити транспортні системи Європи після початку повномасштабної війни в Україні.
За його твердженнями, хакерська кампанія включала напади на системи сигналізації та мережі чеського національного залізничного оператора České dráhy. Попередні атаки призвели до порушення роботи систем продажу квитків і викликали занепокоєння через втручання в сигнальні системи, що могло потенційно призвести до серйозних аварій.
Згідно з останнім звітом агентства ЄС з кібербезпеки про зростання загрози для транспортної галузі, атаки на залізничні компанії стають дедалі поширенішими, переважно через війну РФ в Україні. У звіті відзначено масштабні кібератаки з боку "проросійських хакерських груп" на залізничні компанії в країнах, таких як Латвія, Литва, Румунія та Естонія.
Міністр також наголосив, що Чехія має намір розгорнути проєкт із будівництва високошвидкісної залізничної магістралі, що дасть змогу зв'язати Берлін, Прагу та Відень у межах чотирьох годин, а також запровадити обмеження на участь іноземних операторів у тендерах.
"Це не щось на кшталт заборони, але ми б віддали перевагу європейським компаніям. Для цифрових частин, а також для систем сигналізації, ми однозначно вимагали обмеження на іноземних операторів, які надають певні частини, оскільки це частина критичної інфраструктури", — зазначив він.
Раніше ми писали про те, що хакери використовують ШІ для поліпшення атак. Хакерська група, пов'язана з російською розвідкою, використовує великі мовні моделі штучного інтелекту, такі як ChatGPT і Copilot, для вивчення складних систем і поліпшення ефективності кібератак.