Лауреатів нагороди «Rights Now!» фестивалю Docudays UA-2024 визначатимуть Павло Клімкін, Наталя Панченко та Вейн Джордаш
Лауреатів нагороди «Rights Now!» фестивалю Docudays UA-2024 визначатимуть Павло Клімкін, Наталя Панченко та Вейн Джордаш

Лауреатів нагороди «Rights Now!» фестивалю Docudays UA-2024 визначатимуть Павло Клімкін, Наталя Панченко та Вейн Джордаш

За правилами фестивалю, на нагороду номінуватимуть до десяти фільмів з усіх кінопрограм Docudays UA.

Цьогоріч у складі журі, що визначатиме лауреатів нагороди «Rights Now!» Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, працюватимуть дипломат Павло Клімкін, громадська активістка Наталя Панченко та юрист Вейн Джордаш. Про це організатори повідомили на сайті фестивалю.

Приз «Rights Now!» нагорода, якою відзначають документальні стрічки, що досліджують та аналізують сучасний світ та роблять значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність. За правилами фестивалю, на нагороду номінуватимуть до десяти фільмів з усіх кінопрограм Docudays UA.

Павло Клімкін у 1993 році почав працювати в МЗС України у сфері роззброєння, контролю над озброєннями та нерозповсюдження. Працював у посольствах України у Німеччині та Великій Британії, зокрема у 2012–2014 роках як посол України у Німеччині. Очолював делегацію України на переговорах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У 2014–2019 роках — міністр закордонних справ України. Нині — старший дослідник Фонду Карнегі, член наглядових рад фондів «Повернись живим» і «Відродження».

Наталя Панченко — продюсерка документального кіно, громадська активістка, правозахисниця, одна з лідерок української діаспори в Польщі. Голова ради Фонду Stand with Ukraine, лідерка громадської ініціативи «Євромайдан-Варшава». Продюсерка проєктів «Чорнобиль VR-проєкт» і «Ukraїner». Нині працює над серією повнометражних документальних фільмів про Україну під назвою «Ukraїner» для польського телеканалу TVP Document.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Наталя Панченко організовує антивоєнні демонстрації та забезпечує гуманітарну допомогу для України. Проводить інформаційні та адвокаційні кампанії за підтримку України з боку європейських країн і США.

Вейн Джордаш — директор Світового фонду дотримання прав людини (Global Rights Compliance Foundation, GRC). Юрист, що спеціалізується на міжнародних правах людини та гуманітарному праву. GRC активно працює в Україні з 2015 року, зосереджуючи свою роботу на притягненні російських сил до відповідальності за злочини та звірства. 

У 2022 році, після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгення в Україну, GRC заснував мобільні команди справедливості на чолі з Вейном Джордашем, щоб надавати допомогу українським слідчим і прокурорам у зонах бойових дій і на прифронтових територіях.

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться з 31 травня по 9 червня.

Фото: сайт Docudays UA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кіно українське кіно
Джерело матеріала
loader
loader