30 березня українські війська, ймовірно, відбили російську батальйонну механізовану атаку поблизу Авдіївки на Донеччині. Це може свідчити, що оперативний резерв РФ на цьому напрямку не здатний забезпечити просування у найближчій перспективі.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За даними одного з українських військовослужбовців, російські війська, включно з елементами 6-го танкового полку (90-та танкова дивізія, Центральний військовий округ), залучили до атаки поблизу Тоненького 36 танків і 12 бойових машин піхоти.
На геолокаційних знімках, опублікованих 31 березня, видно велику кількість знищених і пошкоджених російських бронемашин і танків уздовж дороги на північний захід від Тоненького (на захід від Авдіївки).
Український боєць зазначив, що під час штурму було знищено 12 російських танків і вісім БМП. Фронтальна атака не призвела до прориву української лінії оборони.
Частини оперативного резерву РФ надто деградовані або з інших причин нездатні очолити просування
В Інституті вказують, що це, схоже, перше повідомлення про участь підрозділів 90-ї танкової дивізії в наступальних діях після захоплення Авдіївки.
Раніше аналітики повідомляли, що підрозділи цієї дивізії, разом з іншими російськими частинами і з’єднаннями, ймовірно, є значним незадіяним оперативним резервом, який військове командування РФ може задіяти для продовження та інтенсифікації зусиль з просування на захід від Авдіївки.
Поразка підрозділів 6-го танкового полку свідчить про те, що частини російського оперативного резерву біля Авдіївки можуть бути надто деградовані або з інших причин нездатні очолити подальше просування на захід у короткостроковій перспективі.
Російські війська не проводили механізованого штурму такого масштабу з початку кампанії із захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року.
Україна може досягти значних успіхів на фронті, якщо матиме достатньо зброї
– Відбитий наступ 30 березня, особливо під Авдіївкою, де українські сили були змушені швидко відійти на нові оборонні позиції після втрати населеного пункту, є позитивним показником здатності України захиститися від майбутніх широкомасштабних російських нападів та очікуваної наступальної операції Росії влітку 2024 року, – наголошують в ISW.
Аналітики додють, що українські посадовці небезпідставно продовжують попереджати про здатність України захиститися від очікуваної літньої російської наступальної операції в умовах нестачі боєприпасів, обмеженості людських ресурсів і затримки західної допомоги.
Можливо, українським силам довелося витратити значну кількість матеріальних засобів для захисту від російського наступу під Тоненьким, що підкреслює здатність Росії проводити наступи, які змушують Україну витрачати значну частину своїх і без того обмежених матеріальних і людських резервів для захисту від них.
Водночас продемонстрована здатність України вміло захищатися від широкомасштабного російського наступу на особливо критичній ділянці фронту свідчить про те, що українські війська можуть досягти значних успіхів на полі бою, якщо будуть належним чином екіпірованими.
DeepState
Район Авдіївки на Донеччині може бути пріоритетним для РФ
Готовність російського військового командування залучити до штурму під Авдіївкою батальйон танків вказує на те, що цей наступ є пріоритетним.
– РФ може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни/влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських військ у цьому секторі, – йдеться у повідомленні.
Українські офіційні особи нещодавно попередили, що російські війська накопичують особовий склад уздовж Харківсько-Луганської осі, під Бахмутом, біля Авдіївки та на заході Запорізької області.
Водночас у Інституті продовжують оцінювати, що російські війська, ймовірно, зможуть розпочати узгоджену широкомасштабну наступальну операцію лише на одному оперативному напрямку за один раз. Це пов’язано з обмеженістю власних людських ресурсів та обмеженнями у плануванні.
Раніше у британській розвідці повідомили, шо РФ щомісяця мобілізовує до 30 тис. солдатів для війни проти України.