Лікування туберкульозу: як його отримати пацієнту, який переїхав через війну
Лікування туберкульозу: як його отримати пацієнту, який переїхав через війну

Лікування туберкульозу: як його отримати пацієнту, який переїхав через війну

Лікування туберкульозу: як його отримати пацієнту, який переїхав через війну

Роз'яснення дали у МОЗ.

Попри війну, в Україні працює Програма медичних гарантій (ПМГ). Так, всі послуги з діагностики та лікування туберкульозу є безкоштовними для пацієнтів. У міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) пояснили, як розпізнати хворобу та отримати лікування, якщо пацієнт змінив своє місце проживання через війну.

 Як розпізнати туберкульоз

У МОЗ зазначили, що на туберкульоз може захворіти кожен. Чим раніше виявлять інфекцію, тим легше лікування.

Туберкульоз може мати такі симптоми:

  • кашель, який триває понад два тижні;
  • підвищена температура тіла понад 7 днів;
  • утруднене дихання;
  • біль у грудях;
  • поганий апетит, слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищена пітливість, особливо вночі;
  • кровохаркання.

Як отримати лікування при туберкульозі, якщо пацієнт переїхав

У МОЗ пояснили, що якщо пацієнт був вимушений переїхати в іншу місцевість і маєте один або декілька симптомів, то він може:

  • Звернутися до фтизіатра у будь-якому медзакладі, де є такий лікар, або до найближчого протитуберкульозного закладу без будь-якого направлення. Із собою потрібно мати паспорт або довідку ВПО.
  • Звернутись за консультацією до нового сімейного лікаря.

«Навіть якщо ви підтримуєте зв’язок зі своїм попереднім сімейним лікарем, рекомендуємо підписати нову декларацію з лікарем у населеному пункті, у якому ви зараз проживаєте», – йдеться у повідомленні.

У відомстві зауважили, що лікування туберкульозу зазвичай триває місяцями і потребує регулярних консультацій, аналізів, інших обстежень. Ліки проти нього видають у закладах первинної медичної допомоги або пульмонологічних центрах. Сімейні лікарі замовляють у свій медзаклад препарати від туберкульозу для кожного конкретного пацієнта.

Якщо людина отримувала лікування від туберкульозу, але переїхала в інший регіон, необхідно:

  • Звернутися до найближчого фтизіопульмонологічного центру – там нададуть потрібний догляд і лікування.
  • Підписати декларацію з новим сімейним лікарем. Він допоможе відновити терапію та буде супроводжувати лікування.

Пацієнти можуть дізнатися адресу та контакти найближчих медзакладів можна дізнатися у контакт-центрі національної служби здоров’я України за номером 16-77. 

Також перелік протитуберкульозних закладів зібрав центр громадського здоров'я за посиланням.

Чи вплинула війна на зростання захворюваності на туберкульоз? Наскільки люди з туберкульозом забезпечені життєво необхідними медикаментами? Як вимушене переміщення майже п'яти мільйонів українців позначилося на картині захворюваності за регіонами? Чи стали ми всі групою ризику? І наскільки реальне завдання, яке поставила ВООЗ, — перемогти туберкульоз до 2035 року? Детальніше про це читайте у матеріалі журналістки Юлії Мельничук «Туберкульоз можна перемогти, якщо…» на ZN.UA.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело матеріала
loader